Home Aktualności Skradziona w Szwecji naczepa wypełniona miętowymi gumami, odnalazła się u nas
Aktualności

Skradziona w Szwecji naczepa wypełniona miętowymi gumami, odnalazła się u nas

357
Zdjęcie: Morski Oddział Straży Granicznej

Skradzioną w Szwecji naczepę, wypełnioną paletami gum do żucia, o łącznej wartości prawie 2 milionów złotych, odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej w Świnoujściu. Pojazd zjechał z promu przybyłego ze Szwecji i został zatrzymany do kontroli.

 

– Za kierownicą ciągnika, należącego do rumuńskiej firmy spedycyjnej, siedział 26-letni obywatel Rumunii, nie miał prawa jazdy. Funkcjonariuszom tłumaczył, że dokument został mu skradziony. Mundurowi jednak zweryfikowali tę wersję i za pośrednictwem rumuńskiej policji ustalili, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte. Kierowcy towarzyszył rok starszy od niego pasażer. Obaj jednak nie byli w stanie odpowiedzieć funkcjonariuszom, co przewożą w naczepie. Znajdowały się w niej 33 palety z blisko 107 tysiącami paczek miętowych gum do żucia. Od szwedzkich służb Straż Graniczna uzyskała informację potwierdzającą kradzież. W tej sytuacji, wobec uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, obu mężczyzn zatrzymano, a pojazd z naczepą wypełnioną gumami zabezpieczono na terenie Straży Granicznej w Świnoujściu – mówi na antenie Twojego Radia Tadeusz Gruchalla-Wensierski z Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Zatrzymanym obywatelom Rumunii Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu, przedstawiła zarzuty dokonania paserstwa umyślnego za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Pasażer ciągnika został zwolniony, natomiast wobec kierowcy Sąd Rejonowy w Świnoujściu, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...