Home Biznes i inwestycje SKM Niebuszewo już ukończone
Biznes i inwestycje

SKM Niebuszewo już ukończone

318
Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Parking w rejonie stacji Niebuszewo jest już gotowy. To część miejskiej infrastruktury Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

 Blisko 160 miejsc postojowych, w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i miejsca postojowe taksówek. Do tego infrastruktura dla pieszych w postaci ścieżek doprowadzających do peronów kolejowych oraz zadaszona wiata ze stanowiskami na rowery. Tak w skrócie można scharakteryzować inwestycję jaka została zrealizowana w rejonie stacji kolejowej Niebuszewo.

W ramach prac zrealizowane zostały również roboty sieciowe związane z przebudową kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznej czy telekomunikacyjnej. W ramach zagospodarowania terenu zamontowano ławki jak i kosze na śmieci. Wykonane zostały również nasadzenia zieleni w postaci drzew oraz krzewów. Koszt prac wyniósł ponad 17 mln zł brutto.

Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Koordynacją i nadzorem inwestorskim nad realizacją miejskiej części Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, zajmuje się pełniąca funkcję inwestora zastępczego spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Zamówienie współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T, oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce, pod nazwą: „Budowa węzłów i przystanków przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu, na liniach kolejowych 273, 351, 401 i 406 w ramach Budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. dla projektu pn. „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351”.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...

Biznes i inwestycje

Wykonawca przebudowy placu Orła Białego wybrany. Inwestycja warta ponad 16 milionów

Firma Budowlano-Usługowa MTM S.A. została wybrana na wykonawcę przebudowy placu Orła Białego....