Home Biznes i inwestycje SKM ciągle w budowie. Jak toczą się prace?
Biznes i inwestycje

SKM ciągle w budowie. Jak toczą się prace?

131

Choć opóźnienia są potężne, to na budowie praca wre. Prace przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej toczą się w kilkunastu miejscach jednocześnie. Sprawdziliśmy, co obecnie dzieje się na budowie stacji w podszczecińskim Załomiu. 

 

Przy ulicy Produkcyjnej w Załomiu trwają intensywne prace związane z budową peronu i parkingu. 

 

– Po zrealizowaniu robót ziemnych oraz większości robót sieciowych, elektrycznych i teletechnicznych, wykonawca przystąpił do budowy nowej infrastruktury drogowej. Wykonane zostało korytowanie pod budowę drogi dojazdowej do parkingu. Wykonane zostały warstwy podbudowy nawierzchni parkingów oraz chodników. Aktualnie realizowane są prace związane z układaniem nawierzchni miejsc parkingowych i chodników. Trwa montaż krawężników – mówi Piotr Zieliński, rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

 

Koszt budowy tej stacji wynosi ponad 3 miliony złotych. Prace mają zakończyć się w tym miejscu jeszcze tego roku. Zaawansowane prace trwają również na szczecińskim Golęcinie. 

 

– Po wykonaniu nasypu i zrealizowaniu prac teletechnicznych, rozpoczęła się budowa zatoki autobusowej. Wykonane zostały podbudowy pod nawierzchnie. Ułożona została jezdnia zatoki autobusowej, fragment chodnika. Wykonane zostały krawężniki – dodaje Piotr Zieliński. 

 

Na inne stacje, między innymi tę w szczecińskich Zdrojach czy w Dąbiu, poczekamy trochę dłużej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku odcinka Szczecin-Police. SKM-ka ma połączyć Prawobrzeże Szczecina z centrum miasta, a także z Policami, Goleniowem, Stargardem i Gryfinem. Wiadomo już, że prace opóźnione są przynajmniej o 3 lata. Całą trasą pojedziemy zatem nie wcześniej niż w 2026 roku. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...