Home Biznes i inwestycje SKM ciągle w budowie. Jak toczą się prace?
Biznes i inwestycje

SKM ciągle w budowie. Jak toczą się prace?

157

Choć opóźnienia są potężne, to na budowie praca wre. Prace przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej toczą się w kilkunastu miejscach jednocześnie. Sprawdziliśmy, co obecnie dzieje się na budowie stacji w podszczecińskim Załomiu. 

 

Przy ulicy Produkcyjnej w Załomiu trwają intensywne prace związane z budową peronu i parkingu. 

 

– Po zrealizowaniu robót ziemnych oraz większości robót sieciowych, elektrycznych i teletechnicznych, wykonawca przystąpił do budowy nowej infrastruktury drogowej. Wykonane zostało korytowanie pod budowę drogi dojazdowej do parkingu. Wykonane zostały warstwy podbudowy nawierzchni parkingów oraz chodników. Aktualnie realizowane są prace związane z układaniem nawierzchni miejsc parkingowych i chodników. Trwa montaż krawężników – mówi Piotr Zieliński, rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

 

Koszt budowy tej stacji wynosi ponad 3 miliony złotych. Prace mają zakończyć się w tym miejscu jeszcze tego roku. Zaawansowane prace trwają również na szczecińskim Golęcinie. 

 

– Po wykonaniu nasypu i zrealizowaniu prac teletechnicznych, rozpoczęła się budowa zatoki autobusowej. Wykonane zostały podbudowy pod nawierzchnie. Ułożona została jezdnia zatoki autobusowej, fragment chodnika. Wykonane zostały krawężniki – dodaje Piotr Zieliński. 

 

Na inne stacje, między innymi tę w szczecińskich Zdrojach czy w Dąbiu, poczekamy trochę dłużej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku odcinka Szczecin-Police. SKM-ka ma połączyć Prawobrzeże Szczecina z centrum miasta, a także z Policami, Goleniowem, Stargardem i Gryfinem. Wiadomo już, że prace opóźnione są przynajmniej o 3 lata. Całą trasą pojedziemy zatem nie wcześniej niż w 2026 roku. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Coraz bliżej obwodnicy Mierzyna. Właśnie trwa odbiór projektu budowlanego

Obwodnica Mierzyna wkracza w kolejną fazę realizacji. Proces inwestycyjny trwa w najlepsze...

Biznes i inwestycje

Co z tymi tramwajami? Przepiera odpowiada Słowikowi

Nie milkną echa decyzji włodarzy miasta w sprawie wniosku o nowe tramwaje...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Pierwsze umowy na S10 podpisane! Droga ma być gotowa w 2028 roku

Odcinek drogi S10 Suchań – Recz o długości 19,6 km wybuduje konsorcjum...

Biznes i inwestycje

Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i...