Home Aktualności QR kod zamiast parkomatu czy aplikacji
AktualnościMotoryzacja

QR kod zamiast parkomatu czy aplikacji

259

Spółka NiOL uruchamia nową formę płatności za postój na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych, parkingu Netto Arena oraz przy przychodniach na Kadłubka i Ku Słońcu.

Usługa będzie dostępna od 2 kwietnia. Umożliwia zapłacenie za parking bez użycia parkomatu czy aplikacji. Wystarczy skierować smartfon z internetem na kod QR umieszczony na parkingu, aby rozpocząć transakcję. Klient po zeskanowaniu unikalnego dla danego parkingu kodu QR zostaje skierowany do serwisu transakcyjnego, gdzie określa czas parkowania i wpisuje numer rejestracyjny. Trzeci krok to wybór formy płatności: BLIK / Apple Pay / Google Pay.

– QR Kody będą dostępne na tablicach w różnych punktach parkingu – mówi Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne. – W celu zabezpieczenia przed próbą przekierowania smatfona do niepożądanego adresu, kody QR są drukowane w technologii 3D, a każda transakcja jest szyfrowana technologią 3D Secure, uniemożliwiającą pobranie płatności bez autoryzacji.

Usługa jest prosta w użyciu. Może być szczególnie atrakcyjną alternatywą na parkingu Netto Arena, gdzie przed koncertem czy meczem wiele osób płaci za postój w krótkim czasie, przez co przy parkomatach tworzyły się kolejki. Od 2 kwietnia goście Netto Areny oprócz dziewięciu parkomatów i aplikacji mobilnych będą mieć do dyspozycji 21 tablic z kodami QR. Przypominamy, że na co dzień parking Netto Arena jest bezpłatny. Opłata parkingowa obowiązuje podczas imprez komercyjnych, cztery godziny przed i godzinę po wydarzeniu. Wysokość opłaty uzależniona jest od kalibru wydarzenia. 2 kwietnia w Netto Arenie siatkarki Chemika Police grają pierwszy mecz półfinałowy Tauron Ligi.

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...