Sport

Pogrom! Pogoń zabawiła się z Lechem [VIDEO]

233
mecz pogoń-lech

Nawet najbardziej zagorzali fani Portowców nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Kolejorz ewidentnie nie dojechał na spotkanie do Szczecina. Mecz rozstrzygnął się już do przerwy, a w drugiej połowie Grosik i Fornalczyk dokończyli dzieła.

Fredrik Ulvestad (17′), Alexander Gorgon (33′), Wahan Biczachczjan (39′) i Kamil Grosicki (47′), Mariusz Fornalczyk (90′) – Portowcy sobie postrzelali z Lechem. Miał być hit kolejki i był… zdecydowanie na korzyść dla Szczecina.

Wcześniejsze wyniki Pogoni nie napawały aż tak wielkim optymizmem przed potyczką z Lechem. Ale jak wiadomo – pojedynki z Kolejorzem rządzą się swoimi prawami, a oba teamy zwykle na boisko wychodzą z podwójną motywacją. Dziś Portowcy nie mieli sobie równych, przeważali w każdym aspekcie gry, wykorzystując błędy rywali. Zaczął Fredrik Ulvestad:

a później… Tak padł drugi i trzeci gol dla Pogoni.

A tak trafił na 4:0 Kamil Grosicki.

Dzieło dokończył Mariusz Fornalczyk: hit dla Pogoni. Dzięki tej wygranej, aż 5:0, Portowcy awansowali na 7 miejsce w ligowej tabeli.