Home Sport Piłkarki Pogoni Szczecin z tytułem Mistrza Polski!
Sport

Piłkarki Pogoni Szczecin z tytułem Mistrza Polski!

178

Niesamowite rozstrzygnięcia  w ostatniej kolejce kobiecej Ekstraligi w piłce nożnej. Piłkarski ze Szczecina wygrały 6:0 z Rekordem Bielsko-Biała, a lider rozgrywek niespodziewanie przegrał i stracił niemal pewny tytuł na rzecz szczecinianek. To najpiękniejszy dzień w historii kobiecej piłki nożnej w Szczecinie.

 

22. kolejka Orlen Ekstraliga Kobiet 2023/2024 przyniosła nam odpowiedź, kto w tym roku zdobędzie tytuł Mistrzyń Polski. Faworytem był GKS Katowice, lider tabeli marzący o podwójnej koronie. Szczecinianki zajmowały 2. miejsce w ligowej tabeli, by wywalczyć tytuł musiały wygrać i liczyć na potknięcie zespołu z Katowic… i tak się stało!

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała aż 6:0. Ten fantastyczny rezultat na koniec rozgrywek robi wrażenie, ale gdyby lider z Katowic zdobył choć punkt z UKS SMS Łódź, to nasze piłkarki byłyby tylko wicemistrzyniami kraju. Tymczasem łodzianki sprawiły niespodziankę i wygrały na finiszu ligowych zmagań GKS Katowice 1:0 i tym samym sprawiły, że Pogoń Szczecin wywalczyła historyczny tytuł Mistrzyń Polski w piłce nożnej.

Tak wygląda tabela po rozegraniu ostatniej kolejki spotkań. To bez wątpienia najpiękniejszy dzień  w historii kobiecej piłki nożnej w Szczecinie!

Screen: www.pilkanoznakobiety.pl

Powiązane artykuły

Sport

Ze Szczecina przez Legię do Udinese

Nowym trenerem Udinese, klubu z Serie A, będzie Kosta Runjaić, który w...

SportAktualności

Miała być feta, był najgorszy mecz finału

Kibice byli gotowi do świętowania. Gotowi byli również przedstawiciele ligi. Najmniej przygotowani...

Sport

Brakuje jednego meczu. O krok do złota, teraz jedziemy do Sopotu

Brakuje tylko i aż jednego zwycięstwa. Jeśli ktokolwiek sądzi, że to będzie...

Sport

Zapraszają do kibicowania i wspierają dzieci

Ubiegłoroczne finały Wilków obejrzało wiele dzieci, które wychowują się w domach dziecka,...