Home Biznes i inwestycje Opóźnienie prac drogi S3. Na ten odcinek trzeba jeszcze poczekać
Biznes i inwestycje

Opóźnienie prac drogi S3. Na ten odcinek trzeba jeszcze poczekać

344
prace droga s3
Foto GDDKiA/Mateusz Grzeszczuk

Droga S3 to duża inwestycja, a jej celem jest połączenie Świnoujścia z graniczącą z Czechami miejscowością Lubawka. Wykonawca odcinka Troszyn-Świnoujście złożył wniosek o przesunięcie terminu zakończenia prac. 

Droga ekspresowa docelowo ma mierzyć aż 520 kilometrów i przechodzić będzie przez m.in. Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin i Legnicę. Droga, która w znaczącym stopniu miała ułatwić transport do Pomorza Zachodniego z górnej części Polski, niestety się opóźni. Odcinek mierzący 33 km między Troszynem a Świnoujściem, miał zostać oddany do użytku przed wakacjami tego roku, co się jednak nie uda. 

– Wykonawca drogi poinformował o braku dostępności stali. Spowodowane jest to trwającą wojną na Ukrainie i przez to budowa została opóźniona. Niemniej jednak zaawansowane prace wskazują na to, że w czwartym kwartale tego roku, droga zostanie skończona. Zależy nam także na skoordynowaniu ruchu tak, aby w okresie wakacyjnym budowa nie generowała utrudnień – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego GDDKiA

Zakładać jednak trzeba, że budowa będzie generować pewne problemy. Zwłaszcza że odcinek S6 Koszalin- Słupsk, który ma ułatwić dostęp między Szczecinem a Gdańskiem, również jest na etapie intensywnych robót. Tym samym warto sprawdzać ewentualny stan prac, by siłą rzeczy nie utknąć w korku. 

Budowa drogi S3 między Troszynem a Świnoujściem rozpoczęła się na początku 2022 roku, a cała realizacja została podzielona na dwa odcinek. Za 16 kilometrów między Troszynem a Dargobądzem odpowiada konsorcjum firm: Polbud Pomorze, INTOP Szczecin i PRD Nowogard. Wartość tego kontraktu to 679,3 mln zł. Wykonawcą drugiego odcinka o długości 17 km między Dargobądzem i Świnoujściem jest firma Polaqua. Umowa wyniosła 688,8 mln zł.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEdukacja

Szczecinianie z patentem, który może ekonomicznie zrewolucjonizować przemysł elektroniki

Szczecińska spółka mPower uzyskała patent na nowatorski system chłodzenia falowników. To przełomowe...

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...