Home Aktualności Niesprzątanie nie opłaca się. Kara za pozostawienie psich nieczystości może dość mocno nadwyrężyć nasz budżet 
Aktualności

Niesprzątanie nie opłaca się. Kara za pozostawienie psich nieczystości może dość mocno nadwyrężyć nasz budżet 

157

Sprzątanie po psie to nie tyle dobra wola, ile obowiązek uregulowany prawem. Jednak nie każdy właściciel i opiekun o tym wiem. Za niedopełnienie tej powinności grozi mandat o niemałej kwocie. 

Kwestia sprzątania nieczystości po zwierzętach jest uregulowana prawem miejscowym, czyli Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Szczecin. W dokumencie szczegółowo rozpisane jest co należy do obowiązków właścicieli i opiekunów psa, bowiem dotyczy to zarówno właściciela zwierzęcia, jak i osób, które czasowo pełnią funkcję opiekuna. Problem sprzątania nieczystości również został w nim uwzględniony. 

– Jeżeli właściciel czy opiekun nie dopełnia takiego obowiązku jest to wykroczenie zagrożone w postępowaniu mandatowym karą w wysokości do 500 zł, w przypadku nie przyjęcia mandatu skierowania wniosku do sądu. Sąd może orzec grzywnę nawet do 5 tys. – mówi insp. Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej Szczecin. 

Insp. Joanna Wojtach dodaje, że świadomość właścicieli zwierząt wzrasta. Jest lepiej, ale wciąż nie idealnie. Jednak jak widać sprzątanie po pupilku opłaca się. Zawsze warto mieć ze sobą woreczki nie tylko ze względu na fakt wiszącego widma mandatu. Czyste chodniki i trawniki to wspólne dobro, które należy szanować.  

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...