Home Sport Na trening przyjechali z Koszalina. Oni wygrali licytację WOŚP
Sport

Na trening przyjechali z Koszalina. Oni wygrali licytację WOŚP

370

– Zanim przyjechali, czytali, kim jest Radek, nie mogli się doczekać – mówią rodzice Olka i Adama. Dzisiaj rano trenowali  Radkiem Janukiewiczem. To efekt wygranej licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Choć od finału WOŚP minęło już wiele tygodni, czas na wspólny trening z byłym bramkarzem Portowców znaleźli dopiero teraz. Żeby się spotkać, na boisko w Mierzynie przyjechali z  dalekiego Koszalina.

– Zanim przyjechali, czytali, kim jest Radek, nie mogli się doczekać. Wcześniej nie było jednak okazji, bo praktycznie w każdy weekend gdzieś grają, sporo jest piłkarskich turniejów – mówią rodzice dwóch chłopców.

Olek i Adam na co dzień trenują w koszalińskiej akademii piłkarskiej. Jeden z nich czasami gra na pozycji bramkarza. Nie mógł się doczekać, aż spotka się z Radkiem Janukiewiczem, który przez lata reprezentował Pogoń Szczecin.

– Lubię pracować z dziećmi, a jeśli do tego można było wesprzeć WOŚP, to tym bardziej cieszę się z tego spotkania – uśmiecha się były bramkarz Portowców. – Chłopcy mają potencjał, widać, że są bardzo sprawni, choć nie mają doświadczenia w treningach czysto bramkarskich. One mocno się różnią od treningów ogólnorozwojowych dla zawodników z innych formacji. To był dobrze spędzony czas – dodaje.

Podobnego zdania są rodzice Adama i Olka. Jak mówią, co roku wspierają WOŚP i jeśli jest możliwość, licytują właśnie w aukcjach związanych z futbolem. W tym roku nadarzyła się okazja na licytację z Radkiem, więc nie zastanawiali się długo.

– Młodszy syn oprócz piłki nożnej lubi też siatkówkę – uśmiecha się mama chłopców. – Ważne, by byli aktywni. Każda forma treningu, bez względu na dyscyplinę, na pewno jest ważna – dodaje.

 

 

Powiązane artykuły

Sport

Pogoń powalczy z Wisłą Kraków o Puchar Polski. Będzie bezpłatna Strefa Kibica Netto Arena

2 maja na Stadionie Narodowym Pogoń Szczecin powalczy z Wisłą Kraków o...

AktualnościSport

W Teatrze Letnim powstanie strefa kibica na finał Pucharu Polski

To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą dopingować szczecińską Pogoń w finale...

Felietony Sport

Zanosi się na wielkie bieganie. Ponad 1000 uczestników

Ponad 1000 biegaczy zapisało się już na 5 edycję Szczecińskiego Biegu Nocnego....

Sport

Trwa turniej Pucharu Polski. To największa taka impreza w historii Szczecina

Dziś i jutro na Jasnych Błoniach króluje petanka. Najlepsi zawodnicy z całej...