Home Aktualności Uważaj, gdzie parkujesz. Samozwańczy stróż porządku dewastuje auta
Aktualności

Uważaj, gdzie parkujesz. Samozwańczy stróż porządku dewastuje auta

15k

Na jednym ze szczecińskich osiedli dochodzi do niecodziennych sytuacji. Samozwańczy stróż porządku „sprawiedliwie” obdarowuje każdego kierowcę, który niewłaściwie zaparkował swój samochód. 

Znalezienie miejsca parkingowego na niektórych szczecińskich osiedlach często graniczy z cudem. Bywają i takie sytuacje, że kierowcy parkują w miejscach niedozwolonych lub też niekoniecznie przeznaczonych do tego celu. Często odbywa się to po prostu z braku alternatywy lub i ze świadomością wiszącego nad kierowcą widma mandatu, bowiem samochód gdzieś zostawić trzeba. Zdarzają się też sytuacje, w których mieszkańcy kierowani poczuciem bezkarności bez wahania decydują się zaparkować pojazd w zakazanym miejscu. 

Ulica Janickiego w Szczecinie nie jest odosobnionym przypadkiem. Jednak to właśnie tutaj od pewnego czasu nieznany sprawca postanowił sam zadziałać w tej sprawie. Jak się okazuje, ci mieszkańcy, którzy zastawiają samochodem trawnik, rano mogą spodziewać się niespodzianki z natury tych nieprzyjemnych. Kara za niewłaściwe parkowanie zazwyczaj obejmuje ubrudzenie szyby oraz pozostawienie na dachu… odchodów. 

– Auta wybierane przez sprawcę są przeważnie zaparkowane na trawniku, choć widziałam raz obsmarowane auto, które było zaparkowane na parkingu obok trawnika – mówi pani Inez, mieszkanka osiedla i dodaje: – Moje zdanie jest takie, że osoba, która to robi powinna zwrócić uwagę właścicielowi pojazdu jeśli mu to przeszkadza, bądź napisać kartkę z prośbą, by nie parkować w tym miejscu. Lub zgłosić to do odpowiednich służb, a nie robić w ten sposób. 

Mieszkańcy takie sytuacje mogą zgłaszać odpowiednim służbom, tym bardziej jeśli doszło do uszkodzenia auta i jego powłoki. Jednak to, jak taki występek zostanie zaklasyfikowany zależy od konkretnych przypadków. 

– Trudno powiedzieć, jak taki czyn będzie rozpatrywany. To zależy od wielu czynników, czy np. doszło do uszkodzenia powłoki lakieru, czy ktoś musiał zapłacić za jakieś specjalne mycie. Trudno jest w tej chwili wyrokować. Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie – mówi nadkom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.  

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...