Home Biznes i inwestycje Na Placu Zwycięstwa pojawiło się dodatkowe oznakowanie
Biznes i inwestycje

Na Placu Zwycięstwa pojawiło się dodatkowe oznakowanie

1.9k

Dodatkowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci oznakowania pojawiły się na Placu Zwycięstwa. Ich zadaniem jest informowanie kierowców o występujących przejściach dla pieszych.

 

To dodatkowe działanie, które jest realizowane przez Wykonawcę w uzgodnieniu ze służbami nadzoru inwestorskiego (Szczecińskich Inwestycji Miejskich), policji oraz nadzoru ruchu. Zainstalowane zostały znaki informujące o ograniczeniu prędkości do 30 km/h, tablice odblaskowe na wysokości przejść dla pieszych, a także dołożono żółte lampy błyskowe przy znaku informującym o braku oznakowania poziomego na jezdni.

– Działanie podyktowane jest bezpieczeństwem, ponieważ dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Przypominamy kierowcom, jak i pieszym o zachowaniu uwagi w obrębie prowadzonych prac. Prosimy również o korzystanie z wyznaczonych ciągów pieszych i nieprzechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych – apeluje Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu.

Wykonawca czeka na poprawę warunków pogodowych w celu wykonania brakujących elementów oznakowania poziomego. Jednocześnie kontynuowane są prace przy montażu i instalacji sygnalizatorów. Do czasu pełnego uruchomienia sygnalizacji prosimy jednak o zachowanie uwagi.

 Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Wspólnoty mieszkaniowe dostaną pieniądze na Zielone Przedogródki i Podwórka

W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzyma dofinansowanie w ramach programów: Zielone...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Powstała stacja badawcza. W sierpniu będzie w Szczecinie

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Tylko jedna oferta w przetargu na 14 nowych elektrobusów. Będą kolejne Solarisy?

Tylko jedna oferta pojawiła się w przetargu na 14 nowych autobusów elektrycznych...

Biznes i inwestycje

Światowy gigant otwiera w Szczecinie nowoczesną przestrzeń cowor­kingową

International Workplace Group, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową i...