Home W regionie Na oczach pracowników zjadał produkty z półki. Potem zdemolował komendę
W regionie

Na oczach pracowników zjadał produkty z półki. Potem zdemolował komendę

476
radiowóz policyjny

Kradł, groził, a nawet zjadał produkty wprost ze sklepowej półki na oczach zdumionych pracowników. Prokuratura wydała akt oskarżenia przeciwko 38-latkowi, sprawcy wielu przestępstw na terenie woj. zachodniopomorskiego. Po zatrzymaniu przez policjantów ze Stargardu mężczyzna zdemolował pomieszczenie dla zatrzymanych na komendzie. Szkodę oszacowano na prawie 3 tys. złotych. 

 

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dwie kradzieże szczególnie zuchwałe, kradzieże paliwa, groźby karalne oraz zniszczenie mienia. Chodzi o 38-latka, który w sierpniu tego roku dopuścił się kradzieży na stacjach benzynowych w miejscowościach Motaniec, Krąpiel, Dobrzany oraz w Choszcznie. Okazuje się, że mężczyzna bez żadnego wstydu dokonywał rzeczy szokujących dla świadków tych zdarzeń.

Na stacji benzynowej w Motańcu zatankował paliwo do kanistra, następnie udał się do budynku stacji, skąd zabrał zapalniczkę, wyrwał z ręki pracownicy stacji paczkę papierosów, po czym mimo wezwań do dokonania zapłaty oddalił się, nie uiszczając należności – informuje prok. Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Tego samego dnia, na stacji benzynowej w miejscowości Krąpiel, sprawca z półki wziął chipsy, następnie z grilla parówkę, po czym spożył je na terenie stacji, nie dokonując zapłaty.

Jak wykazano w czasie śledztwa nie tylko te przestępstwa miał na sumieniu 38-latek. W Dobrzanach i Choszcznie ukradł paliwo na łączną kwotę ponad tysiąca złotych. Śledczym udało się także dotrzeć do SMS-ów, w których mężczyzna kierował wobec innej osoby groźby karalne pozbawienia życia i uszkodzenia ciała. 

Sprawca został zidentyfikowany i aresztowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Na komendzie zachowywał się agresywnie i zdemolował pomieszczenie, w którym został zamknięty.

– Przebywając w celi dla osób zatrzymanych, sprawca uszkodził jej wyposażenie, powodując szkodę w wysokości niemal 3 tys. złotych – mówi prok. Piotr Wieczorkiewicz.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie. Podejrzany był już wcześniej karany. Teraz przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i zadeklarował, że naprawi wszystkie wyrządzone szkody. Być może ta postawa pomoże mu w złagodzeniu kary, której widełki są spore. Za kradzieże szczególnie zuchwałe grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałe przestępstwa zagrożone są karami od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. 

Powiązane artykuły

policyjna akcja na drogach zachodniopomorskiego. blisko tysiąc kierowców przyłapanych
W regionie

Policyjna akcja na drogach Zachodniopomorskiego. Blisko tysiąc kierowców przyłapanych

Jednodniowa akcja drogówki pokazała, że problem nadmiernej prędkości wciąż pozostaje jednym z...

kaucja za butelki miała pomóc środowisku. wywołała też nowy „wyścig po puszki”
W regionie

Kaucja za butelki miała pomóc środowisku. Wywołała też nowy „wyścig po puszki”

Jeszcze kilka miesięcy temu puste butelki i puszki trafiały głównie do koszy...

w niedzielę duże utrudnienia w policach. zmiany w kursowaniu autobusów
W regionie

W niedzielę duże utrudnienia w Policach. Zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy Polic oraz osoby planujące przejazd przez miasto muszą przygotować się na...

brutalny atak na 15-latka w szkole. jest akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie
W regionie

Brutalny atak na 15-latka w szkole. Jest akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Mariusza K., który miał brutalnie...