Home W regionie Na oczach pracowników zjadał produkty z półki. Potem zdemolował komendę
W regionie

Na oczach pracowników zjadał produkty z półki. Potem zdemolował komendę

228
radiowóz policyjny

Kradł, groził, a nawet zjadał produkty wprost ze sklepowej półki na oczach zdumionych pracowników. Prokuratura wydała akt oskarżenia przeciwko 38-latkowi, sprawcy wielu przestępstw na terenie woj. zachodniopomorskiego. Po zatrzymaniu przez policjantów ze Stargardu mężczyzna zdemolował pomieszczenie dla zatrzymanych na komendzie. Szkodę oszacowano na prawie 3 tys. złotych. 

 

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dwie kradzieże szczególnie zuchwałe, kradzieże paliwa, groźby karalne oraz zniszczenie mienia. Chodzi o 38-latka, który w sierpniu tego roku dopuścił się kradzieży na stacjach benzynowych w miejscowościach Motaniec, Krąpiel, Dobrzany oraz w Choszcznie. Okazuje się, że mężczyzna bez żadnego wstydu dokonywał rzeczy szokujących dla świadków tych zdarzeń.

Na stacji benzynowej w Motańcu zatankował paliwo do kanistra, następnie udał się do budynku stacji, skąd zabrał zapalniczkę, wyrwał z ręki pracownicy stacji paczkę papierosów, po czym mimo wezwań do dokonania zapłaty oddalił się, nie uiszczając należności – informuje prok. Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Tego samego dnia, na stacji benzynowej w miejscowości Krąpiel, sprawca z półki wziął chipsy, następnie z grilla parówkę, po czym spożył je na terenie stacji, nie dokonując zapłaty.

Jak wykazano w czasie śledztwa nie tylko te przestępstwa miał na sumieniu 38-latek. W Dobrzanach i Choszcznie ukradł paliwo na łączną kwotę ponad tysiąca złotych. Śledczym udało się także dotrzeć do SMS-ów, w których mężczyzna kierował wobec innej osoby groźby karalne pozbawienia życia i uszkodzenia ciała. 

Sprawca został zidentyfikowany i aresztowany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Na komendzie zachowywał się agresywnie i zdemolował pomieszczenie, w którym został zamknięty.

– Przebywając w celi dla osób zatrzymanych, sprawca uszkodził jej wyposażenie, powodując szkodę w wysokości niemal 3 tys. złotych – mówi prok. Piotr Wieczorkiewicz.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie. Podejrzany był już wcześniej karany. Teraz przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i zadeklarował, że naprawi wszystkie wyrządzone szkody. Być może ta postawa pomoże mu w złagodzeniu kary, której widełki są spore. Za kradzieże szczególnie zuchwałe grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałe przestępstwa zagrożone są karami od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. 

Powiązane artykuły

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...

AktualnościW regionie

Rolnicy protestowali, karetka z chorą musiała jechać objazdem

Aż 30 minut dłużej jechali ratownicy z pacjentką, która była transportowana do...