Home Aktualności Miś Wojtek wybudził się z zimowego snu. Kolejki po legendarne lody już się ustawiają
Aktualności

Miś Wojtek wybudził się z zimowego snu. Kolejki po legendarne lody już się ustawiają

512

Pierwsze podrygi wiosny już dało się odczuć. A to oznacza, że wraz z jej nadejściem ponownie rozpoczyna się sezon na lody. Szczecińskie lodziarnie już powoli się otwierają i w tym roku również przyciągają łasuchów swoimi nietuzinkowymi smakami. Z drzemki wybudził się też słynny Miś Wojtek, który zaprasza także na lody do siebie.   

Lody Misia Wojtka powstały z myślą stworzenia miejsca, które na zawsze pozostanie we wspomnieniach wszystkich dzieci i dorosłych. Pani Ania, właścicielka lodziarni, zdradza, że sama pamięta czasy, w których chodziła z dziadkiem na lody kręcone na Manhattanie, dlatego i przy tworzeniu tego miejsca przyświecał jej taki cel.  

– Stworzyliśmy lodziarnię po to, żeby to było miejsce relacji, edukacji i wspomnień. Zależy nam, żeby przychodziły tutaj całe rodziny i żeby była świetna atmosfera – mówi pani Ania.

Nazwa lodziarni oraz jej edukacyjny walor nie są przypadkowe, bowiem samo miejsce znajduje się tuż obok Skweru Misia Wojtka. Jego patron to słynny niedźwiadek, który wraz z armią generała Władysława Andersena wziął udział w bitwie o Monte Cassino.

– Mamy taką misję, Miś ma taką misję, żeby ludzie byli zadowoleni i my jesteśmy tak naprawdę tutaj po to, żeby stwarzać możliwość spędzenia wspólnie czasu oraz przeżycia wspaniałych chwil, bo to są wspomnienia na całe życie – dodaje pani Ania. 

Na odwiedzających Miś Wojtek czeka z najróżniejszymi smakami lodów. Okazuje się również, że wszystkie smakołyki produkowane są codziennie na miejscu z najwyższej jakości mleka. Dodatkowo, w ofercie dostępne są deserki lodowe oraz lody włoskie, których smak pozwala cofnąć się do lat minionych. 

Lodziarnia znajduje się przy ul. Misia Wojtka 15 i otwarta jest w każdy weekend do godziny 19:00. 

 

Powiązane artykuły

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...

Aktualności

Procesje na ulicach Szczecina. Będzie dużo utrudnień dla kierowców

30.05.2024 r. w godz. 10:00 – 12:00 odbędzie się w Szczecinie procesja...