Home Kultura Przewodnik Szczecinera po weekendowych wydarzeniach
KulturaLifestyle

Przewodnik Szczecinera po weekendowych wydarzeniach

292

Jak zwykle sporo dzieje się w ten weekend w Szczecinie. My wybraliśmy kilka propozycji, jak zawsze od tzw.  sztuki wysokiej po dobrą rozrywkę.

6.04. g. 11.00

Spacer szlakiem szczecińskich magnolii. Start: Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20, zakończenie Jasne Błonia.

Spacer z przewodnikiem „Piękny Szczecin – szlakiem magnolii”. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania i robienia zdjęć w trakcie.

Szczecińskie magnolie to kolejny wiosenny symbol naszego miasta. Dopiero co podziwialiśmy dywany krokusów, a już kwitną magnolie. Biało-różowe kwiaty zdobią ulice, parki i skwery. Czy znasz je wszystkie? Wiesz, która magnolia w Szczecinie jest największa? Jeśli nie, to najbliższy spacer będzie doskonałą okazją na to, aby uzupełnić tę wiedzę.

Wycieczka wyruszy spod Centrum Informacji Turystycznej o godz. 11.00, a poprowadzi ją Magdalena Hanusz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują na niego wcześniejsze zapisy.

 

6.04. g. 17.00

Netto Arena

The Legend – Kiedyś Było Inaczej to kolejna edycja niesamowitego festiwalu muzycznego, który zabiera nas w historyczną podróż z polskimi prekursorami muzycznych stylów. Tym razem wracamy do korzeni i rockowych brzmień z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku!

Druga edycja ogólnopolskiego festiwalu muzycznego, która zabiera widzów w sentymentalną przygodę po historii polskiej muzyki rockowej w niesamowitej oprawie audio – wizualnej i najlepszym dźwiękiem! Podczas drugiej odsłony festiwalu będziemy świadkami wspólnego występu na jednej scenie prekursorów gatunku: Jary Oddział Zamknięty, Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Chłopcy z Placu Broni, IRA. Artyści zostali wybrani według ścisłego klucza, którego głównym zamierzeniem był powrót do początków młodzieżowego buntu wyrażanego poprzez muzykę rockową, powrotu do zespołów walczących o wolność w naszym kraju.

www.nettoarena.pl

 

Willa Lentza

6.04. g. 18:00

LEX DREWINSKI W WILLI LENTZA. Od 6 kwietnia do 1 czerwca 2024 roku w Willi Lentza będzie można podziwiać prace wybitnego artysty – Lexa Drewinskiego.

Rodowity szczecinianin, zaliczany do grona najbardziej rozpoznawalnych współczesnych plakacistów świata jest kontynuatorem przedstawicieli słynnej Polskiej Szkoły Plakatu, którą w latach sześćdziesiątych XX wieku tworzyli m.in.: Henryk Tomaszewski, Eryk Lipiński, Jan Lenica, Jan Młodożeniec, Franciszek Starowieyski, Waldemar Świerzy, Tadeusz Jodłowski, Tomasz Rumiński i Karol Śliwka.

Kreowany od kilkudziesięciu lat przez Drewinskiego minimalistyczny styl graficzny znajduje sporą rzeszę fanów i naśladowców, a jego plakaty (określane najczęściej arcydziełami gatunku), zdobywały czołowe lokaty na międzynarodowych konkursach, takich jak np.: Wystawa Plakatu im. Heleny Rubinstein w Tel Awiwie, Biennale Plakatu w Mexico-City, Triennale Plakatu Politycznego w Mons (Belgia), Triennale Plakatu w Trnavie (Słowacja), Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, Biennale Plakatu Zaproszonych w Colorado, Fort Collins (USA) i Wystawa Plakatu w Ningbo (Chiny). Artysta za swoje plakaty otrzymał kilkaset prestiżowych nagród i wyróżnień.

Wernisaż
Wstęp wolny.

www.willa-lentza.pl

 

 Filharmonia

6.04. g.19.00

Królowe – kobieca muzyka wszechczasów. Wyjątkowy koncert wypełniony przebojami, które zawładnęły światem. Na scenie usłyszymy piosenki legendarnych kobiet: Arethy Franklin, Tiny Turner, Adele, Whitney Houston, Barbry Streisand, Madonny, Beyoncé czy Billie Eilish.

Koncert „Królowe” to niezwykły wieczór poświęcony największym kobiecym osobowościom muzycznym. Nieśmiertelne hity wybrzmią na nowo dzięki wspaniałym głosom artystek będących na wielu scenach telewizyjnych, teatralnych i koncertowych: Anny Grzelak, Agi Twardowskiej oraz Judyty Wendy. Całość zostanie wzbogacona męską wrażliwością za sprawą interpretacji zjawiskowego Michała Szpaka. Soliści: Michał Szpak, Anna Grzelak, Aga Twardowska, Judyta Wenda

www.filharmonia.szczecin.pl

 

Dom Kultury Krzemień

6.04. g. 20.00

KASIA LINS – ZABÓJCZA TRASA – SEZON 02 Po trzyletniej przerwie, Kasia Lins powraca z nowym materiałem, a raczej z… miłosnym crime story.

Wydawnictwo „OMEN” wyraźnie przypieczętowuje wyrazisty styl, znany nam choćby z poprzedniego wydawnictwa „Moja wina”, jednocześnie dając odczuć świeżość w podejściu do brzmienia i aranżu.

Ta płyta nie ukrywa, że wymaga od słuchacza głębszego zaangażowania. Nie inaczej jak poprzednio, teledyski jej towarzyszące silnie bazują na wpływach filmowych. Kryminalne zagadki skrzyżowane z kinem akcji, a wszystko w mało poważnej narracji są skutecznym odciążeniem powagi tekstów. Miłość i śmierć wciąż idą ze sobą w parze

www.krzemien.art

 

 Dom Kultury Słowianin

6.04. g.20.00

ENEJ – VESNA TOUR Wiosna 2024 zapowiada się dla nas wyjątkowo. W tym czasie planujemy wydać nasz nowy krążek pt. VESNA, a wraz nim ruszyć po klubach w całej Polsce!

To będzie wyjątkowa dla nas chwila, ponieważ ostatni raz w takiej trasie byliśmy 9 lat temu przy okazji premiery płyty Paparanoja. Teraz ruszamy do Was z nowymi numerami, ale z pewnością podczas koncertów nie zabraknie utworów, które dobrze już znacie. My już nie możemy się doczekać tych spotkań!

www.slowianin.org

 

Filharmonia

7.04. g.19.00

Koncert Wiedeński – Orkiestra Księżniczek. Jedyny taki projekt na Świecie.

Gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, zjawiskowe głosy, show świetlne oraz przepiękne projekcje multimedialne. Doskonała zabawa, znakomity kontakt z Publicznością, różnorodny repertuar i mnóstwo humoru! Koncert Wiedeński to wspaniała uczta dla zmysłów, zapierające dech w piersiach olśniewające kostiumy, stworzone przez najlepszych projektantów, aby wzbogacić to niesamowite wydarzenie. Spektakl pełen kolorów!

Zabrzmią najpiękniejsze wiedeńskie melodie oraz największe przeboje z repertuaru światowego.

www.filharmonia.szczecin.pl

 

Teatr Kameralny

7.04. g.17.00

Agnieszka Osiecka – „Apetyt na czereśnie” Perypetie małżeńskie – z cyklu polska literatura dramatyczna w Teatrze Kameralnym.

Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości.

Występują: Grażyna Nieciecka-Puchalik, Michał Janicki

Scenografia: Danuta Dąbrowska-Wojciechowska

Opracowanie i reżyseria: Michał Janicki

www.teatrkameralny.lap.pl

 

Teatr Polski

6/7.04. g. 19.00

SCENA WŁOSKA

Sztukmistrz z miasta Lublina, inscenizacja, reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej

Spektakl na podstawie powieści autorstwa laureata Nagrody Nobla, Isaaca Bashevisa Singera – „Sztukmistrz z Lublina”. Oto Jasza Mazur (w tej roli – Jakub Sokołowski) to tytułowy sztukmistrz, mistrz iluzji, akrobata. Większość czasu spędza w drodze, prezentując swoje umiejętności. Balansując na krawędzi dwóch kultur – żydowskiej i zachodnioeuropejskiej, zrywa z tradycją i religią swoich przodków. Czy przyniesie mu to upragnione szczęście? Dylematy moralne i religijne sztukmistrza zostały ukazane na tle żydowskich obyczajów oraz magicznych i barwnych pokazów cyrkowych.

www.teatrpolski.eu

 

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

Lifestyle

Do Szczecina jadą wyjątkowi ludzie. „Osoby z niepełnosprawnością też mogą robić ekstremalne rzeczy”

Dziś rozpoczęła się pięciodniowa wycieczka rowerowa z Nowogrodu Bobrzańskiego do Szczecina. W...

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...

KulturaLifestyleTurystyka

Grzeszczak, Lanberry, Zalewski i wielu innych. ONI wystąpią podczas finału regat The Tall Ships Races!

Czwarty szczeciński finał regat The Tall Ships’ Races odbędzie się już za...