Home Aktualności Lodowiska na Pomorzu Zachodnim. Wiemy, kiedy będą otwarte
Aktualności

Lodowiska na Pomorzu Zachodnim. Wiemy, kiedy będą otwarte

133

Na dworze coraz zimniej, ale dla miłośników sportów na świeżym powietrzu nie jest to powód do zmartwień. Za kilka tygodni rusza sezon łyżwiarski. Gdzie na Pomorzu Zachodnim będzie można w tym roku pojeździć na łyżwach? 

 

W Szczecinie miejskie lodowisko znajdziemy przy Netto Arenie. W poprzednich latach ślizgawka cieszyła się dużą popularnością – tylko w ubiegłym sezonie sprzedanych zostało ponad 42 tysiące biletów. Lodowisko gotowe będzie jeszcze przed zimą – jego otwarcie zaplanowano na 24 listopada. 

 

W Stargardzie budowa miejskiego lodowiska ciągle jeszcze trwa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obiekt przy ul. Sportowej zostanie otwarty dla mieszkańców 1 grudnia. Nie wiadomo na razie, czy uruchomiona zostanie ślizgawka w Koszalinie. W zeszłym roku z powodu wysokich kosztów utrzymania koszalinianie musieli czekać na otwarcie aż do stycznia i do końca nie było wiadomo, czy lodowisko w ogóle ruszy. Miejską ślizgawkę znajdziemy także w Kołobrzegu – już niedługo ma być również wygodniej, bo miejscy radni podjęli decyzję o modernizacji kołobrzeskiego obiektu. Ślizgawka zostanie zadaszona, a to sprawi, że będzie można z niej korzystać nawet 6 miesięcy w roku. 

 

Miejskie lodowiska na Pomorzu Zachodnim będą dostępne dla mieszkańców do końca lutego. Warto tej zimy spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. To wspaniała forma rekreacji, która dostarcza wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To też świetna okazja, aby wzmocnić swoją kondycję – jazda na łyżwach angażuje wiele mięśni, wzmacnia nogi, pośladki, brzuch i plecy. A do tego to wszystko na świeżym powietrzu. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...