Home Aktualności Kolejny zatrzymany z fałszywym prawem jazdy. Policja: „To ostatnio częstszy problem”
Aktualności

Kolejny zatrzymany z fałszywym prawem jazdy. Policja: „To ostatnio częstszy problem”

211

Szczecińscy policjanci zatrzymali kolejnego w tym miesiącu kierowcę, który okazał podczas kontroli fałszywe prawo jazdy. Ponadto 21-latek nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. To kolejne tego typu zdarzenie w tym miesiącu w Szczecinie.

 

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali na ul. Gdańskiej do kontroli drogowej kierowcę Forda Focusa, oznaczonego jako TAXI. Podczas kontroli 21-latek okazał funkcjonariuszom blankiet prawa jazdy, który wzbudził podejrzenia policjantów w kwestii autentyczności dokumentu. 

– Podejrzenia policjantów wzbudził dokument, który mężczyzna okazał podczas kontroli. Na blankiecie brakowało zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach. Wydało się, że prawo jazdy jest podrobione – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Nie był to koniec przewin i naruszeń przepisów nieuczciwego kierowcy. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili, że 21-latek nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca za te czyny odpowie teraz przed sądem.

To kolejna taka sytuacja w tym miesiącu. O 51-letnim kierowcy, który okazał policjantom podrobione prawo jazdy, informowaliśmy 10 listopada. Również w tym przypadku zatrzymanym był obcokrajowiec. Komenda Miejska Policji potwierdza, że jest to w ostatnich czasach istotny problem. 

– Takie zdarzenia stały się w ostatnich czasach częstsze i muszę stwierdzić, że dotyczą w przeważającym stopniu obcokrajowców. Trudno mówić o dokładnych statystykach, ale problem jest zauważalny – mówi nadkom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie – Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego za każdym razem dokładnie sprawdzają podczas kontroli wszystkie dokumenty i zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości.

Powiązane artykuły

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...