Home Aktualności Kolejny zatrzymany z fałszywym prawem jazdy. Policja: „To ostatnio częstszy problem”
Aktualności

Kolejny zatrzymany z fałszywym prawem jazdy. Policja: „To ostatnio częstszy problem”

163

Szczecińscy policjanci zatrzymali kolejnego w tym miesiącu kierowcę, który okazał podczas kontroli fałszywe prawo jazdy. Ponadto 21-latek nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. To kolejne tego typu zdarzenie w tym miesiącu w Szczecinie.

 

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali na ul. Gdańskiej do kontroli drogowej kierowcę Forda Focusa, oznaczonego jako TAXI. Podczas kontroli 21-latek okazał funkcjonariuszom blankiet prawa jazdy, który wzbudził podejrzenia policjantów w kwestii autentyczności dokumentu. 

– Podejrzenia policjantów wzbudził dokument, który mężczyzna okazał podczas kontroli. Na blankiecie brakowało zabezpieczeń występujących w autentycznych dokumentach. Wydało się, że prawo jazdy jest podrobione – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Nie był to koniec przewin i naruszeń przepisów nieuczciwego kierowcy. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili, że 21-latek nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca za te czyny odpowie teraz przed sądem.

To kolejna taka sytuacja w tym miesiącu. O 51-letnim kierowcy, który okazał policjantom podrobione prawo jazdy, informowaliśmy 10 listopada. Również w tym przypadku zatrzymanym był obcokrajowiec. Komenda Miejska Policji potwierdza, że jest to w ostatnich czasach istotny problem. 

– Takie zdarzenia stały się w ostatnich czasach częstsze i muszę stwierdzić, że dotyczą w przeważającym stopniu obcokrajowców. Trudno mówić o dokładnych statystykach, ale problem jest zauważalny – mówi nadkom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie – Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego za każdym razem dokładnie sprawdzają podczas kontroli wszystkie dokumenty i zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości.

Powiązane artykuły

Aktualności

Były wojewoda usłyszy zarzuty? Jest zawiadomienie do prokuratury

Szczecińska delegatura Najwyższej Izby Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia...

Aktualności

Auto to nie czołg – kierowca musi mieć widoczność. Lecą mandaty za nieodśnieżone pojazdy, nawet 3000 zł

Kiedyś za jazdę nieodśnieżonym samochodem kierowcy płacili mandaty od 20 do 500...

Aktualności

Wreszcie jest! Ta choinka robi wrażenie

Choinka przed Urzędem Miasta robi wrażenie. Szczególnie po zachodzie słońca! Mieszkańcy, z...

Aktualności

Chcesz pomóc – nie daj się oszukać! Prawdziwi wolontariusze czekają na pomoc

Pukają do drzwi i proszą o datki. Nie wiadomo jednak, kto te...