Home W regionie Chwile grozy podczas kontroli drogowej. 71-letni kierowca zestresował się i zasłabł
W regionie

Chwile grozy podczas kontroli drogowej. 71-letni kierowca zestresował się i zasłabł

160

Zamiast rutynowej kontroli, rozpoczęła się walka o życie i zdrowie 71-letniego kierowcy. Kiedy funkcjonariusze z wałeckiej komendy zatrzymali samochód, mężczyzna zasłabł. Mundurowi wezwali karetkę i aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego monitorowali stan starszego pana, który wkrótce doszedł do siebie.

 

Ta kontrola drogowa nie poszła zgodnie z planem. Do sytuacji doszło wczoraj nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 177 w Mirosławcu (pow. wałecki). Nadzorujący w tym miejscu policjanci z KPP w Wałczu, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą zobaczyli starszego mężczyznę, który nagle poczuł się źle i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Jego stan zaczął się pogarszać – 71-latek dostał drgawek i zasłabł.

– Policjanci od razu chwycili za klamkę drzwi Opla, ale te były zamknięte od wewnątrz. Siedząca obok żona kierowcy, zestresowana widokiem tracącego przytomność męża, nie potrafiła otworzyć drzwi auta – informuje asp. Beata Budzyń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. – Na szczęście poprzez uchylone w pojeździe okno sierż. Mateusz Marcinkowski otworzył drzwi i przystąpił do udzielania pomocy starszemu panu. Drugi z policjantów sierż. Adrian Paluch o zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe.

Funkcjonariusze do czasu przyjazdu karetki monitorowali puls i oddech kierowcy oraz okryli go termicznym kocem ratunkowym. Na szczęście jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego 71-latek odzyskał przytomność. Po dotarciu karetki na miejsce kierowca został zbadany. Starszy pan nie wymagał dalszej pomocy medycznej. Wraz z pasażerką podziękował za udzieloną pomoc i za zgodą zespołu medycznego ruszył w dalszą drogę.

Po tym wydarzeniu policjanci dzielą się ważnym przesłaniem, w którym uspokajają, że kontrola drogowa nie musi oznaczać problemów. Nie ma co się zatem nią stresować.

– Kontrola drogowa nie należy do przyjemnych doświadczeń. Nie zawsze też podstawą do zatrzymania jest łamanie przepisów drogowych. Każdy z kierowców może zostać zatrzymany na drodze, nawet jeśli jedziemy przepisowo, Nie bójmy się kontroli i rozmowy z policjantem – mów asp. Beata Budzyń.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Popularne kąpielisko zamknięte. Nie wiadomo na jak długo

Kąpielisko w położonej nad Jeziorem Dąbie Lubczynie nie zostanie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom,...

AktualnościW regionie

Samochód „doniósł” na swojego właściciela. Kierowca stanie przed sądem

Nowe technologie mają zapewniać bezpieczeństwo i być wsparciem dla kierowców. Czasami, jak...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Ekologia i zdrowieW regionie

Setki śniętych ryb. Wojewoda uspokaja – to nie złote algi

Przyrodnicy martwią się, że problem skażenia Odry powraca, w Bielinku (powiat gryfiński)...