Home W regionie Chwile grozy podczas kontroli drogowej. 71-letni kierowca zestresował się i zasłabł
W regionie

Chwile grozy podczas kontroli drogowej. 71-letni kierowca zestresował się i zasłabł

105

Zamiast rutynowej kontroli, rozpoczęła się walka o życie i zdrowie 71-letniego kierowcy. Kiedy funkcjonariusze z wałeckiej komendy zatrzymali samochód, mężczyzna zasłabł. Mundurowi wezwali karetkę i aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego monitorowali stan starszego pana, który wkrótce doszedł do siebie.

 

Ta kontrola drogowa nie poszła zgodnie z planem. Do sytuacji doszło wczoraj nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 177 w Mirosławcu (pow. wałecki). Nadzorujący w tym miejscu policjanci z KPP w Wałczu, zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą zobaczyli starszego mężczyznę, który nagle poczuł się źle i uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Jego stan zaczął się pogarszać – 71-latek dostał drgawek i zasłabł.

– Policjanci od razu chwycili za klamkę drzwi Opla, ale te były zamknięte od wewnątrz. Siedząca obok żona kierowcy, zestresowana widokiem tracącego przytomność męża, nie potrafiła otworzyć drzwi auta – informuje asp. Beata Budzyń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. – Na szczęście poprzez uchylone w pojeździe okno sierż. Mateusz Marcinkowski otworzył drzwi i przystąpił do udzielania pomocy starszemu panu. Drugi z policjantów sierż. Adrian Paluch o zdarzeniu powiadomił służby ratunkowe.

Funkcjonariusze do czasu przyjazdu karetki monitorowali puls i oddech kierowcy oraz okryli go termicznym kocem ratunkowym. Na szczęście jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego 71-latek odzyskał przytomność. Po dotarciu karetki na miejsce kierowca został zbadany. Starszy pan nie wymagał dalszej pomocy medycznej. Wraz z pasażerką podziękował za udzieloną pomoc i za zgodą zespołu medycznego ruszył w dalszą drogę.

Po tym wydarzeniu policjanci dzielą się ważnym przesłaniem, w którym uspokajają, że kontrola drogowa nie musi oznaczać problemów. Nie ma co się zatem nią stresować.

– Kontrola drogowa nie należy do przyjemnych doświadczeń. Nie zawsze też podstawą do zatrzymania jest łamanie przepisów drogowych. Każdy z kierowców może zostać zatrzymany na drodze, nawet jeśli jedziemy przepisowo, Nie bójmy się kontroli i rozmowy z policjantem – mów asp. Beata Budzyń.

Powiązane artykuły

W regionie

Mieszkańcy oburzeni wycinką. Czy to było konieczne?

Kasztanowiec, klon i dwa jesiony poszły pod topór. Mieszkańcy są oburzeni twierdząc,...

W regionie

Trwa policyjna obława. Podejrzany o usiłowanie zabójstwa może być uzbrojony i niebezpieczny

Poszukiwania mają związek z incydentem, do którego doszło w nocy. Jak przekazano,...

W regionie

Radny straci mandat? Żąda tego wojewoda

Wczoraj do Rady Miasta w Goleniowie wpłynęło pismo w którym wojewoda wzywa...

W regionie

Nastoletni bandyci dotkliwie pobili dwie osoby. Zaczęło się od rzuconej śnieżki

Sąd na wniosek policjantów i prokuratora ze Szczecinka zdecydował o trzymiesięcznym areszcie...