Home Biznes i inwestycje Kiedy nastąpi oddanie inwestycji? Coraz bliżej zakończenia prac na pl. Zwycięstwa
Biznes i inwestycje

Kiedy nastąpi oddanie inwestycji? Coraz bliżej zakończenia prac na pl. Zwycięstwa

138

Inwestycja na pl. Zwycięstwa jest sporym utrudnieniem komunikacyjnym dla mieszkańców Szczecina. Sytuacja ma się poprawić po zakończeniu realizacji inwestycji. Ta planowana jest na połowę listopada.

 

Obecne trudności mają nam się opłacić. Autobusy zostaną przeniesione z pasów ruchu przeznaczonych dla samochodów. Przedstawiciele władz miasta informują, że jest to zmiana, która ma najbardziej przyczynić się do zwiększenia komfortu poruszania w tej okolicy.

 

– W zakresie prac na pl. Zwycięstwa największą zmianą jest budowa pasa tramwajowo-autobusowego oraz wspólnych przystanków tramwajowo-autobusowych – mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. – Powstają również ścieżki rowerowe. Planowane zakończenie robót budowlanych to połowa listopada bieżącego roku.

 

Przebudowa dotyczy także nawierzchni jezdni i chodników. W ramach prac brukarskich ustawiane są obrzeża i krawężniki granitowe. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne oraz wykonane zostaną elementy małej architektury, a także zagospodarowanie zieleni. Duża część prac to usunięcie kolizji z istniejącą już infrastrukturą tj. przebudowa i budowa sygnalizacji świetlnych oraz tramwajowej sieci trakcyjnej.

 

Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...