Home Edukacja Już jutro ruszają egzaminy ósmoklasistów
Edukacja

Już jutro ruszają egzaminy ósmoklasistów

120
Foto AdobeStock

Już jutro odbędzie się egzamin ósmoklasisty, czyli pierwszy poważny test tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Przed nimi zmagania zadaniami z 3 przedmiotami: językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, egzamin ósmoklasisty rozpocznie się od sprawdzenia wiedzy z języka polskiego. Ten egzamin zaplanowano na wtorek, 14 maja br. Dzień później, w środę 15 maja br., uczniowie zmierzą się z zadaniami z matematyki. Ostatnia część egzaminu, to sprawdzian znajomości języka obcego nowożytnego. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek, czyli 16 maja br.

W tym roku, do egzaminu kończącego szkołę podstawową w Szczecinie przystąpi nieco ponad 2300 uczniów z 48 publicznych placówek.

Po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Co ważne, egzamin jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić by ukończyć szkołę podstawową. Nie został jednak określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Wyniki tegorocznych zmagań z egzaminem ósmoklasisty poznamy 3 lipca.

Uczniowie, którzy z różnych powodów nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w terminie podstawowym lub ich praca zostanie unieważniona, będą mogli przystąpić do niego w tak zwanym terminie dodatkowym. Odbędzie się on w dniach 10-12 czerwca br.

Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, w tym czasy trwania poszczególnych sprawdzianów czy też ich dokładny harmonogram, znajdują się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Powiązane artykuły

EdukacjaBiznes i inwestycje

Wiemy, kto chce wybudować żłobek. Wszystkie oferty przekraczają budżet 

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej na...

Edukacja

Szczecińska uczelnia pomaga w locie na Marsa

Uniwersytet Szczeciński liderem eksperymentu przybliżającego podróż na Czerwoną Planetę. Ich zadaniem będzie...

AktualnościEdukacja

Czy ta strefa powinna działać inaczej?

Przy placówkach oświatowych nierzadko znajduje się wydzielone miejsce w Strefie Płatnego Parkowania,...

KulturaEdukacjaLifestyle

Trwa drugi dzień Juwenaliów. Jak bawiliście się wczoraj?

Tegoroczne seria koncertów w ramach szczecińskich Juwenaliów rozpoczęła się 16 maja. Zarówno...