Home Biznes i inwestycje Nowy odcinek ulicy Sosabowskiego będzie przejezdny od początku wakacji
Biznes i inwestycje

Nowy odcinek ulicy Sosabowskiego będzie przejezdny od początku wakacji

751

Z tej wiadomości ucieszą się wszyscy ci, którzy narzekają na kłopoty komunikacyjne w rejonie Krzekowa. Na przełomie czerwca i lipca nowy, ponad kilometrowy odcinek ulicy Sosabowskiego zostanie częściowo oddany do użytku. Częściowo, ponieważ dla kierowców będzie dostępny tylko jeden pas ruchu w obu kierunkach.

– Jest też ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej. Pierwsze tramwaje pojadą do osiedla Zawadzkiego od strony ulicy Żołnierskiej pojadą w tym samym terminie – informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Tramwajów Szczecińskich.

Na zdjęciach z drona widać, jak wiele już udało się zrobić – poza torowiskiem i dwoma pasami jezdni zbudowano też ścieżki rowerowe i nowe przystanki tramwajowo-autobusowe, zawieszono sieć trakcyjną i ułożono rozjazdy w kierunku Wydziału Remontowego Tramwajów Szczecińskich przy ulicy Klonowica. 

Wielka rewolucja na Krzekowie staje się faktem

– Moi drodzy, przełom czerwca i lipca to moment, który warto zapisać sobie w kalendarzu. Częściowo otworzymy nowy fragment ul. Sosabowskiego – pisze w social mediach prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Nowy odcinek ulicy Sosabowskiego, który zostanie oddany do użytku w całości w lutym 2025 roku, połączy ulicę Szafera z ulicami Taczaka, 26 Kwietnia i Krzywoustego. Wartość całego przedsięwzięcia, obejmującego II i III etap przebudowy ulicy Szafera, wynosi 102 miliony złotych brutto i jest częściowo finansowana ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Dużo wcześniej udało się całkowicie przebudować ulicę Szafera i Arkońską, dzięki czemu zbudowano nową linię tramwajową od pętli Las Arkoński do Netto Areny, wraz z czterema rondami (Olszewskiego, Szczecińskich Olimpijczyków, Błękitnej Armii i Żołnierzy Polskich Misji Pokojowych ONZ), chodnikami i ścieżkami rowerowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie pętli Osiedle Zawadzkiego zbudowano również parking Park&Ride na 141 samochodów.

Nadzór zastępczy nad przedłużeniem ulicy Sosabowskiego sprawują Tramwaje Szczecińskie sp. z o.o.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEdukacja

Szczecinianie z patentem, który może ekonomicznie zrewolucjonizować przemysł elektroniki

Szczecińska spółka mPower uzyskała patent na nowatorski system chłodzenia falowników. To przełomowe...

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...