Home Biznes i inwestycje Jeziorko Słoneczne ze ścieżką rowerową i nie tylko. Umowa na roboty podpisana!
Biznes i inwestycje

Jeziorko Słoneczne ze ścieżką rowerową i nie tylko. Umowa na roboty podpisana!

1.6k

Zakład Usług Komunalnych podpisał właśnie umowę z firmą, która zajmie się budową ścieżki rowerowej oraz nowych miejsc do odpoczynku i rekreacji przy Jeziorku Słonecznym.

 

Jest to kolejny zwycięzca Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który uatrakcyjni okolicę, tym razem mieszkańcom Gumieniec. A na jakie nowości mogą liczyć?

Zgodnie z projektem, wzdłuż brzegu jeziorka od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, równolegle do istniejącego ciągu spacerowego, wybudowana zostanie asfaltowa droga rowerowa, o długości ok. 650 m.

– Nowa trasa rowerowa będzie włączona do istniejącej już infrastruktury rowerowej.  Wykonany zostanie również łącznik pomiędzy ścieżką rowerową od strony ul. Derdowskiego, a ścieżką rowerową w ciągu ulicy Taczaka – informuje Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. – Powstaną też zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy. W sąsiedztwie jeziorka wybudowany zostanie tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Pojawią się też stoły do gry w ping – ponga, piłkarzyki oraz szachy. W kilku miejscach staną stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe. Miejsce do odpoczynku powstanie również przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka – dodaje.

Wykonane zostaną także nowe punkty oświetlenia oraz nasadzenia. Na terenie inwestycji zasadzonych zostanie 27 drzew, a wśród nich m.in.  klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski.

Zadanie zrealizuje firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak i zgodnie z umową ma na to 230 dni od momentu przekazania placu budowy. Koszt to 1 786 000 zł.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Zamykają ulicę na dobre. Będą objazdy z powodu dużej inwestycji

W związku z robotami w ramach przebudowy ulicy Kredowej od poniedziałku 4...

Biznes i inwestycje

Plac Orła Białego przejdzie prawdziwą metamorfozę. Ruszył przetarg na wykonanie tej inwestycji

Ten fragment Starego Miasta od lat czeka na rewaloryzację i wygląda na...

Biznes i inwestycje

Off-shore ze Szczecina na Bałtyk. Kiedy popłynie do nas energia?

Wizja energii odnawialnej nie tyle jest modna, ile opłacalna. Wiele krajów skusiło...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Paulina Łątka: „Zielone miasto w praktyce”

„Szczecin to zielone miasto, w którym troska o drzewa i tereny zielone...