Home Lifestyle Jakie plany na Dzień Kobiet? 8 marca w Szczecinie sporo się dzieje
Lifestyle

Jakie plany na Dzień Kobiet? 8 marca w Szczecinie sporo się dzieje

665

8 marca to wyjątkowy i ważny dzień dla wielu pań. W tym roku Międzynarodowy Dzień Kobiet wypada w piątek, co stwarza idealną okazję do przedłużenia świętowania. Dlatego my już dziś sprawdzamy na jakie atrakcje mogą liczyć szczecinianki. 

Chyba wszyscy się zgodzimy, że 8 marca zawsze jest tym wyjątkowym dniem w roku. Legendy nawet głoszą, że data ta wcale przypadkowa nie jest, a liczba oddaje hołd kobietom stworzonym jako ten ósmy cud świata. Samo święto przez każdą z pań celebrowane jest w inny sposób, jednak mimo to zawsze warto pamiętać o przesłaniu, które jest w nie wpisane. 8 marca to data ważna w kalendarzach ruchów feministycznych. W tym dniu chodzi o przypomnienie zasług wszystkich kobiet, budowania poparcia dla ich praw i zachęta do walki z nierównościami. 

W jaki sposób szczecinianki mogą uczcić Dzień Kobiet? Możliwości jest kilka, a same propozycje są bardzo różnorodne, dlatego bez wątpienia każda z pań znajdzie coś dla siebie. 

Dzień Kobiet świętować można na przykład w Be Happy Museum, którego przestrzeń wypełniona zostanie licznymi bukietami tulipanów. Widok na pewno ucieszy oko nie tylko płci pięknej. Dodatkowo, dla pierwszych odwiedzających pań organizatorzy przygotowali kwiatowe upominki.

Moc atrakcji gwarantuje Morskie Centrum Nauki. Z okazji Dnia Kobiet wszystkie panie mogą liczyć na bezpłatne wejście, a liczba przygotowanych niespodzianek jest niemała. Spotkanie z lekarką dr Marią Kubisą, cykl spotkań „Kobiety w kosmosie”, czy okazja do porozmawiania ze szczecińską pisarką Sylwią Trojanowską to tylko niewielka część tego, co przewidziano w planie dnia. Z atrakcji w Morskim Centrum Nauki 8 marca korzystać można w godzinach od 9.00 do 20.00. 

Centrum Inicjatyw Rodzinnych również wychodzi z ciekawą propozycją. O godzinie 16.30 zorganizowane zostanie spotkanie z cyklu „Z Kobietami”. W trakcie dwugodzinnego wydarzenia przewidziano m.in. konkursy z nagrodami oraz spotkania i pokazy na temat zdrowia, urody i rozwoju osobistego. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisów dokonywać można telefonicznie (914 427 119 lub 570 780 040) albo mailowo – rodzina.cir@scs-szczecin.pl

Także dla miłośniczek kina zaplanowano filmową niespodziankę. 8 marca dwukrotnie wyemitowane zostanie „Święto ognia” w sali dawnego Kina Delfin. Pierwszy seans rozpocznie się o 17.00, drugi zaś dwie godziny później. W Dniu Kobiet nie zabraknie także słodkiego poczęstunku. Bilety dostępne są do odbioru w Głównym Punkcie Informacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (wejście od ul. Piłsudskiego). Liczba miejsc ograniczona. 

8 marca również aleję Wojska Polskiego w godzinach od 16.00 do 18.00 przejmą kobiety. Na wszystkie panie czekają występy artystyczne, loteria balonowa, koncert, upominki oraz kwiaty. Wydarzenie na pewno przypadnie do gustu wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. 

Dzień Kobiet świętować można także w Willi Lentza. Organizatorzy proponują wszystkim indywidualne zwiedzanie tego wspaniałego miejsca. Oprócz podziwiania wnętrza, będzie również okazja do zapoznania się z różnymi wystawami. W tym dniu bilet w promocyjnej cenie 5 zł. 

W zestawieniu nie mogło również zabraknąć kawiarnianych propozycji. Jak się okazuje, w szczecińskim Miejscu Dzień Kobiet trwa cały weekend. Z okazji 8 marca właściciele przygotowali wyjątkową propozycję menu w iście wakacyjnym klimacie. Zielone sycylijskie oliwki, ser camembert w towarzystwie sezonowych owoców, czy świeże pieczywo z dodatkiem wysokiej jakości oliwy – na to mogą liczyć wszystkie panie przybywające do Miejsca. Dodatkowo od 8 do 10 marca wino verde serwowane będzie w promocyjnej cenie. 

Cały weekend w BT Gym zapowiada się naprawdę interesująco. Wejście na siłownie oraz udział w zaplanowanych atrakcjach w dniach od 8 do 10 marca jest darmowy dla wszystkich pań. Body Ball, joga twarzy, a nawet zajęcia sportów siłowych – to wszystko z myślą o kobietach zarówno trenujących, jak i tych, które chcą spróbować swoich sił. 

W niedzielę 10 marca na Jasnych Błoniach wystartuje czternasta edycja Biegu Kobiet. Dodatkowo, tego samego dnia o 16.00 z placu Adamowicza wyruszy Manifa – demonstracja feministyczna i antydyskryminacyjna. W tym roku celem akcji jest zwrócenie uwagi na przemoc. 

 

Powiązane artykuły

EdukacjaInspirationLifestyle

Szczeciner dla dzieci. Numer specjalny będzie można otrzymać nieodpłatnie w szczecińskich księgarniach

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przygotowaliśmy specjalny numer czasopisma adresowany do...

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

Lifestyle

Do Szczecina jadą wyjątkowi ludzie. „Osoby z niepełnosprawnością też mogą robić ekstremalne rzeczy”

Dziś rozpoczęła się pięciodniowa wycieczka rowerowa z Nowogrodu Bobrzańskiego do Szczecina. W...

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...