Home Kultura Gitarzysta Kultu zatrzymany. Co z najbliższym koncertem zespołu w Szczecinie?
Kultura

Gitarzysta Kultu zatrzymany. Co z najbliższym koncertem zespołu w Szczecinie?

165

Gitarzysta Kultu Piotr Morawiec jest w poważnych tarapatach – został zatrzymany przez warszawską policję pod zarzutem uczestnictwa w grupie przestępczej. Rodzi to pytanie, czy najbliższy koncert zespołu w Szczecinie dojdzie do skutku. 

 

Morawiec, razem ze swoją partnerką i jej synem, jest podejrzany o wyłudzanie odszkodowań za sfingowane zgony w Stanach Zjednoczonych. Ten proceder miał rozpocząć się w 2021 roku. 

– Podejrzani posługiwali się w tym celu podrobionymi, amerykańskimi pieczątkami, dokumentami, wyłudzonymi aktami zgonu oraz rachunkami bankowymi założonymi na członków rodziny, z których wypłacane były pieniądze – wyjaśnia podinspektor Robert Szumiata z komendy rejonowej policji Warszawa-Śródmieście – Rachunki bankowe były zakładane na najbliższych członków rodziny, w tym przypadku na zatrzymanego 37-letniego syna zatrzymanej kobiety i jej matkę. W ten sposób wyłudzono ponad milionów złotych i próbowano wypłacić kolejne 800 000 złotych jednak tym razem zapobiegli temu pracownicy jednego z banków i Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego.

Popularny „Morwa”, który w przeciwieństwie do dwóch pozostałych osób nie został zatrzymany na trzy miesiące w areszcie tymczasowym, odniósł się do tych rewelacji w mediach społecznościowych, wydając oświadczenie na oficjalnej stronie Kultu na Facebooku: 

– W związku z informacjami i doniesieniami prasowymi na mój temat, które okazały się dziś w mediach, pragnę oświadczyć, że całkowitą i pełną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte ponoszę ja sam – przekazał Piotr Morawiec. – Zaznaczam jednocześnie, że moi koledzy z grupy Kult nie mieli na ten temat żadnej wiedzy do dzisiaj. Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem – przepraszam. Nie było to moją intencją, podobnie jak angażowanie kolegów w to całe zamieszanie. Ufam, że wymiar sprawiedliwości stanie w tej sprawie na wysokości zadania i prawda zostanie wyjaśniona.

Co z poniedziałkowym koncertem?

Na szczęście wszyscy fani zespołu Kult mogą spać spokojnie. Zespół w pełnym składzie przygotowuje się do najbliższych koncertów. 

– Najbliższe koncerty, w tym również ten w Szczecinie, zaplanowany na poniedziałek, 4 marca, w Filharmonii Szczecińskiej, odbędzie się zgodnie z planem – poinformował nas manager Kultu, Piotr Wieteska

Warto zaznaczyć, że będzie on oparty będzie o akustyczne wersje piosenek zespołu, na którego czele stoi Kazik Staszewski. Usłyszymy nie tylko sztandarowe piosenki, takie jak „Polska”, czy „Arahja”, ale też wiele dotychczas niegranych utworów. 

Bilety na to wydarzenie można kupić wchodząc w poniższy link: 

https://ticketclub.pl/koncerty/kult-akustik-2024-filharmonia-im-m-karlowicza-szczecin-2643/

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...