Home Aktualności Tragiczny wypadek na placu Rodła. Dwie osoby w stanie krytycznym
Aktualności

Tragiczny wypadek na placu Rodła. Dwie osoby w stanie krytycznym

1.6k
Foto: FB Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim

Do tragicznego wypadku doszło na placu Rodła około godziny 15:00.

 

Samochód jadący od strony placu Żołnierza Polskiego, wjechał w grupę ludzi na przystanku tramwajowym linii 1, 7 i 11 w kierunku placu Grunwaldzkiego. Po natychmiastowej ucieczce z miejsca zdarzenia osoba nim kierująca spowodowała kolejny wypadek – tym razem uderzyła w grupę samochodów na wysokości przystanku „Lubomirskiego”. 33-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję.

— Nie wiemy nic o jego tożsamości ani jego stanie zdrowia, czy stanie jego psychicznym — przekazał wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.

Bilans ofiar przedstawia się bardzo niepokojąco – wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski poinformował o 17 osobach poszkodowanych, dwie z nich są w stanie krytycznym.

Mamy tutaj zdarzenie dotyczące 17 osób poszkodowanych w tym trzy osoby niepełnoletnie. Dwie są w stanie krytycznym — przekazał Adam Rudawski — Wszystkie osoby są zaopiekowane i przewiezione do miejsc, gdzie udzielana jest im pomoc.

Tomasz Kubiak z Państwowej Straży Pożarnej informuje, że:

– Na tę chwilę wiemy o potrąceniu dużej liczby osób przez samochód osobowy na dużym obszarze: chodzi o tory tramwajowe, przejście dla pieszych. Mówimy o dwóch zdarzeniach, ale połączonych w jedno, ponieważ  po zdarzeniu na pl. Rodła samochód oddalił się w kierunku ul. Wyzwolenia i zderzył się z czterema samochodami, tam również 4 osoby zostały poszkodowane. W sumie z tych dwóch zdarzeń mówimy o 19. osobach poszkodowanych. Wśród tych osób znajduje się 6 niepełnoletnich. 3 osoby oznaczone kolorem czerwonym, czyli w stanie ciężkim ale stabilnym zostały przewiezione do szpitala. W tej chwili na miejscu są trzy karetki pogotowia, które zabezpieczają osoby lżej ranne. Jest to zdarzenie bardzo traumatyczne, akcja na miejscu trwa.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...