WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

67

Bogate zakończenie sezonu

 Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika na zakończenie sezonu, Święto Muzyki, ale i wystawy czy koncerty kameralne czekają w czerwcu na wszystkich mieszkańców naszego miasta. Filharmonia nie będzie próżnować, a na sporą część wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

Czerwiec zastanie nas na półmetku festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, organizowanego od 31 maja do 2 czerwca. Będzie to wyjątkowy czas, w którym muzyka spotka się z nauką o emocjach! Po piątkowej dyskusji o terapeutycznych właściwości muzyki i rodzinnym spektaklu plenerowym „Kosmiczna Podróż Guliwera” na Placu Solidarności (wstęp wolny), Filharmonia zaprasza na kolejne festiwalowe wydarzenia.

W Dzień Dziecka 1 czerwca o godzinie 12:00 czeka nas spotkanie z bajką i bajkoterapią. Gościem specjalnym będzie poetka i autorka książek dla dzieci – Dorota Gellner. Pisarka jest też autorką wydanej przez Filharmonię bestsellerowej książeczki „W Filharmonii koncert będzie”. Z jej ilustratorem, Maciejem Szymanowiczem, będzie można się spotkać osobiście, bowiem o godzinie 13:00 autor otworzy wystawę swoich ilustracji.

Także 1 czerwca, o godzinie 17:00, na scenę Filharmonii powróci doskonale przyjęty przez młodych słuchaczy spektakl muzyczny „Kim był Oz?”, czyli przygody Dorotki i jej małego towarzysza Toto w symfonicznej odsłonie. W głównych rolach zobaczymy aktorów szczecińskich scen: Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego i Teatru Lalek Pleciuga. Spektakl zostanie powtórzony dzień później, 2 czerwca (także o 17:00).

W trosce o melomanów mających dopiero przyjść na świat podczas festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki zaplanowano także warsztaty dla rodziców oczekujących! Dzięki nim obudzą w sobie i swoich maluchach wrażliwość na muzykę. Filharmonia zaprasza na warsztaty Pregnato 2 czerwca o 12:00.

Czerwiec to także czas Święta Muzyki. Filharmonia jak co roku zaprasza do udziału w bezpłatnych wydarzeniach muzycznych. I tak oto w piątkowe popołudnie 21 czerwca o godzinie 16:30 z Ogrodów Śródmieście (ul. Wielkopolska 19) wyruszy muzyczny pochód prowadzony przez młodzieżowe orkiestry dęte, który przejdzie ulicami miasta wypełniając je muzyką i dobrą energią. Przemarsz zakończy się na Placu Solidarności przy Filharmonii, by płynnie przejść w koncert zaplanowany w złotej sali symfonicznej. O godzinie 19:00 bowiem zabrzmi tam „Carmina Burana” Carla Orffa – jedno z najsłynniejszych dzieł muzyki klasycznej. Bezpłatne wejściówki na koncert można już odbierać w kasie Filharmonii.

Ale zanim Święto muzyki Filharmonia planuje także piękny koncert na zakończenie sezonu artystycznego. 14 czerwca wraz z orkiestrą zagra w złotej sali Branford Marsalis, zdobywca trzech nagród Grammy i najwybitniejszych saksofonistów wszech czasów. Po raz ostatni też, jako dyrektor artystyczny i główny dyrygent Orkiestry Filharmonii w Szczecinie, wystąpi maestro Rune Bergmann, który funkcję tę sprawował przez ostatnich osiem lat (od 2016 roku).

Poza tym w czerwcu Filharmonia zaprasza na koncerty kameralne, zwiedzanie i do swoich galerii sztuki.

Więcej informacji oraz bilety na filharmonia.szczecin.pl.

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....

WydarzeniaCzerwiec 2024

Zamek Książąt Pomorskich

Zaprasza m.in. na Dzień Dziecka, seanse filmowe oraz ciekawe spotkanie Dzień Dziecka...