Home Aktualności Fabryka Wody niedługo otworzy swoje podwoje! Znamy cennik
Aktualności

Fabryka Wody niedługo otworzy swoje podwoje! Znamy cennik

641

Już niedługo Fabryka Wody otworzy swoje podwoje dla mieszkańców Szczecina. Wczoraj wykończony aquapark zwiedził prezydent Krzystek, a dzisiaj odwiedzili go radni z Komisji ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży. 

– Fabryka Wody gotowa! Zostało to co najnudniejsze czyli papierologia. Jesteśmy w procedurze uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Niebawem będziemy potrzebować testerów więc bądźcie czujni – ogłosił Piotr Krzystek w mediach społecznościowych.

Przy okazji do publicznej wiadomości podano cennik wyczekiwanego przez szczecinian aquaparku:

  • Wejście jednorazowe do aquaparku (bez strefy edukatorium): Bilet normalny – 60 zł za dwie godziny pobytu; 85 zł za cały dzień. Bilet ulgowy – 50 zł za dwie godziny; 70 zł za cały dzień. 145zł – bilet rodzinny (2+1) za dwie godziny; 189 zł – cały dzień, bilet rodzinny (2+1); 189 zł – karnet open. 
  • Strefa VIP (aquapark i edukatorium) – cały dzień, wejście jednorazowe: 99 zł – bilet normalny; 85 zł – bilet ulgowy; karnet open – 269 zł. 
  • Strefa zewnętrzna, wejście jednorazowe: 29 zł – bilet normalny na 2 godziny; 39 zł – bilet normalny na cały dzień; 19 zł – bilet ulgowy na cały dzień; 29 zł – bilet ulgowy na cały dzień. 
  • Strefa saun: 50 zł – bilet normalny na 1 godzinę; 40 zł – bilet normalny na cały dzień; 40 zł – bilet ulgowy na 1 godzinę; 30 zł – bilet ulgowy na cały dzień; 179 zł – karnet.
  • Edukatorium, wejście jednorazowe, cały dzień: 37 zł – bilet normalny; 29 zł bilet ulgowy; 85zł – bilet rodzinny (2+1); 200 zł – wynajem edukatorium na godzinę. 

Nie wiadomo dokładnie, kiedy aquapark zostanie otwarty. To właśnie podczas dzisiejszego zwiedzania radni będą chcieli poznać dokładny termin oddania Fabryki Wody do użytku (według informacji przekazanych przez Prezydenta ma to nastąpić najpóźniej w marcu). Wiadomo natomiast, że dalej trwają procedury odbiorów i rozruchu technologicznego.

Warto tutaj przypomnieć, że pierwotnie Fabryka Wody miała zostać otwarta dla mieszkańców i turystów w ubiegłym roku. Do opóźnienia przyczyniły się m.in. pandemia koronawirusa i utrudnienia w dostawach materiałów, związane z wojną w Ukrainie.

Fabryka Wody powstała na terenie dawnego kąpieliska Gontynka, ulokowanego pomiędzy ulicami Sczanieckiej i 1 Maja. Na trzech kondygnacjach powstało łącznie 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody powyżej 2000 m2, a największy z nich, rekreacyjny, zawiera huśtawkę wodną, boisko do siatkówki, siatki wspinaczkowe, kotarę wodną, leżanki z hydromasażem i podwodne gejzery. Na wyposażeniu jest również m.in. basen sportowy z podnoszonym dnem, basen rekreacyjny VIP z ekranem, jaskinia przygód i jaskinia multimedialna, a także rwąca rzeka. Pozostałe niecki basenowe ulokowane są w zewnętrznej części budynku. 

Niewątpliwie wielką atrakcją szczecińskiego aquaparku będzie 11 zjeżdżalni o łącznej długości 0,5 km – pontonowa (77 m), wyścigowa (składająca się z dwóch symetrycznych rur o długości 59 m), „Skocznia Małysza” (29 m) i rodzinna (14 m).

Poza basenami będzie można skorzystać też z amfiteatru, tarasu, który zimą będzie zamieniany w lodowisko, oraz z centrum edukacyjnego, w którym znajdą się wystawy i laboratoria.

Cała inwestycja zamknie się w kwocie ponad 360 milionów złotych i została sfinansowana z kredytu inwestycyjnego (318 mln zł + ok. 130 mln zł obsługi) udzielonego przez konsorcjum banków PKO BP, Pekao SA i Banku Gospodarstwa Krajowego). Zarządzająca aquaparkiem miejska spółka „Fabryka Wody” będzie go spłacać w ratach do 2041 roku.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...