Home Biznes i inwestycje Edukatorium Fabryki Wody gotowe. Prezentuje się niesamowicie! [GALERIA]
Biznes i inwestycjeEdukacjaGalerie

Edukatorium Fabryki Wody gotowe. Prezentuje się niesamowicie! [GALERIA]

207

Ogródki wodne, pijalnia wód i ogrom wiedzy dotyczącej kosmosu, oceanu czy klimatu. Fabryka Wody, która powstaje w miejscu dawnej Gontynki, to miejsce, na które mieszkańcy Pomorza Zachodniego czekają z niecierpliwością. Teraz zakończone zostały prace w ważnej części nowego aquaparku – Centrum Edukacyjnym. 

 

Pierwsze skrzypce w Edukatorium będzie grać oczywiście woda. Wystawa będzie składać się z sześciu bloków tematycznych. To Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja Wody oraz Hydroinżynieria.

 

– Zwiedzający trafią do sali wypoczynkowej tzw. „Pijalni Wody”, gdzie będzie się można wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem. Dostępne będą też laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt i umożliwiające prowadzenie urozmaiconych zajęć dla uczniów zarówno w trakcie godzin lekcyjnych, jak i poza nimi. Z kolei w strefie „ogródków wodnych” tworzących mały park rozrywki o walorach edukacyjnych, stworzyć będzie można fale, wiry, prądy wodne, tęcze i chmury – mówi Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. 

 

Prace nad Edukatorium zostały już zakończone, ale teraz najważniejsze wyzwanie – sprawdzenie czy wszystko działa jak należy. 

 

– Do momentu otwarcia wystawy przejdą intensywny etap testowania. Sprawdzimy ich wytrzymałość i podatność na uszkodzenia, tak aby mieć pewność, że w dobrym stanie będą działać przez długi czas. Temu służyć będą próby z udziałem grup testowych, które będą prowadzone przez najbliższe tygodnie – tłumaczy Piotr Zieliński. 

 

Jeśli wszystkie testy w części basenowej, saunowej i edukacyjnej zakończą się pomyślnie i bez większych niespodzianek, to Fabryka Wody powinna zostać otwarta na początku przyszłego roku. Inwestycja jest opóźniona o 6 miesięcy. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Coraz bliżej obwodnicy Mierzyna. Właśnie trwa odbiór projektu budowlanego

Obwodnica Mierzyna wkracza w kolejną fazę realizacji. Proces inwestycyjny trwa w najlepsze...

Biznes i inwestycje

Co z tymi tramwajami? Przepiera odpowiada Słowikowi

Nie milkną echa decyzji włodarzy miasta w sprawie wniosku o nowe tramwaje...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Pierwsze umowy na S10 podpisane! Droga ma być gotowa w 2028 roku

Odcinek drogi S10 Suchań – Recz o długości 19,6 km wybuduje konsorcjum...

Biznes i inwestycje

Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i...