Home Biznes i inwestycje Edukatorium Fabryki Wody gotowe. Prezentuje się niesamowicie! [GALERIA]
Biznes i inwestycjeEdukacjaGalerie

Edukatorium Fabryki Wody gotowe. Prezentuje się niesamowicie! [GALERIA]

164

Ogródki wodne, pijalnia wód i ogrom wiedzy dotyczącej kosmosu, oceanu czy klimatu. Fabryka Wody, która powstaje w miejscu dawnej Gontynki, to miejsce, na które mieszkańcy Pomorza Zachodniego czekają z niecierpliwością. Teraz zakończone zostały prace w ważnej części nowego aquaparku – Centrum Edukacyjnym. 

 

Pierwsze skrzypce w Edukatorium będzie grać oczywiście woda. Wystawa będzie składać się z sześciu bloków tematycznych. To Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja Wody oraz Hydroinżynieria.

 

– Zwiedzający trafią do sali wypoczynkowej tzw. „Pijalni Wody”, gdzie będzie się można wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem. Dostępne będą też laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt i umożliwiające prowadzenie urozmaiconych zajęć dla uczniów zarówno w trakcie godzin lekcyjnych, jak i poza nimi. Z kolei w strefie „ogródków wodnych” tworzących mały park rozrywki o walorach edukacyjnych, stworzyć będzie można fale, wiry, prądy wodne, tęcze i chmury – mówi Piotr Zieliński, rzecznik Fabryki Wody. 

 

Prace nad Edukatorium zostały już zakończone, ale teraz najważniejsze wyzwanie – sprawdzenie czy wszystko działa jak należy. 

 

– Do momentu otwarcia wystawy przejdą intensywny etap testowania. Sprawdzimy ich wytrzymałość i podatność na uszkodzenia, tak aby mieć pewność, że w dobrym stanie będą działać przez długi czas. Temu służyć będą próby z udziałem grup testowych, które będą prowadzone przez najbliższe tygodnie – tłumaczy Piotr Zieliński. 

 

Jeśli wszystkie testy w części basenowej, saunowej i edukacyjnej zakończą się pomyślnie i bez większych niespodzianek, to Fabryka Wody powinna zostać otwarta na początku przyszłego roku. Inwestycja jest opóźniona o 6 miesięcy. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Szczecin może się stać liderem bezemisyjności na wodzie?

„W ostatnich latach świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne stały się...

Biznes i inwestycje

Szkutniczki podbijają branżę jachtową

Nie ma już zawodów męskich, kobiety nie tylko zdobywają nowe obszary zawodowe,...

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...