Home Edukacja Dyrekcja szkoły na dywaniku władz Szczecina. Jest nakaz – kamery mają zniknąć!
Edukacja

Dyrekcja szkoły na dywaniku władz Szczecina. Jest nakaz – kamery mają zniknąć!

1.9k

Nie minęło wiele czasu od opublikowania wypowiedzi dyrektorki LO nr 2 w Szczecinie na temat kamer w szkolnych toaletach, a już zapadła decyzja ze strony Urzędu Miasta, że kamery mają zostać niezwłocznie wyłączone, a następnie usunięte. Szczeciński magistrat jak organ prowadzący poprosił dyrekcję o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. 

 

Ze słów Jolanty Jastrzębskiej wynikało, że władze szkoły nie zamierzały wyjść naprzeciw apelom i skargom licealistów o usunięcie kamer z toalet. Według dyrektorki monitoring jest najskuteczniejszą metodą, a najbardziej burzyła się ta część młodzieży, która korzystała z toalet w niewłaściwy sposób. Przypominamy, że powodem zamontowania kamer były odnotowane przez szkołę przypadki dewastacji i niewłaściwego zachowania. 

 

Bez względu na przyczynę, środki zastosowane przez szkołę, w ocenie wielu komentatorów i ekspertów, godziły wolność osobistą i prawo do ochrony wizerunku licealistów. Sprawie tej przyjrzał się Urząd Miasta Szczecin. Według decyzji władz miasta kamery muszą zniknąć ze szkolnych toalet.

 

– Decyzja o zainstalowaniu monitoringu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie nie była w żaden sposób konsultowana ani uzgadniana z organem prowadzącym, czyli Urzędem Miasta. Była to samodzielna decyzja placówki – mówi Marta Kufel z Centrum Informacji Miasta. – Wydział Oświaty szczecińskiego magistratu niezwłocznie po otrzymaniu sygnału o zamontowaniu kontrowersyjnego monitoringu w toalecie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie, skontaktował się z dyrekcją szkoły i poprosił o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz wyłączenie systemu i dokładne zasłonięcie kamer. Z uwagi na to, że tego typu rozwiązanie nie ma prawa bytu w tym konkretnym miejscu, podjęto decyzję o nakazaniu szkole demontażu kamer.

 

Z decyzji cieszy się Dawid Hamera, doradca ds. młodzieży przy prezydencie Szczecina, który nagłośnił całą sprawę w mediach społecznościowych.

 

– Mamy to! Dziękuję za szybką reakcję Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin – napisał Hamera w mediach społecznościowych. 

 

Szczegóły całej sprawy opisaliśmy w poniższych artykułach:

https://szczeciner.pl/kamery-w-toaletach-ii-lo-w-szczecinie-duzy-konflikt-ktory-wzbudzil-bardzo-wiele-emocji/17256/ 

https://szczeciner.pl/kamery-nie-znikna-z-toalet-w-ii-lo-dyrektorka-mlodziez-sie-tego-boi/17278/

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Półkolonia pod żaglami? Będzie aktywnie i kreatywnie

Półkolonie dla dzieci i kursy żeglarskie w ramach półkolonii dla młodzieży –...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Ruszył przetarg. Będzie nowy żłobek

Do 10 maja br. firmy budowlane mają czas na składanie ofert w...

AktualnościEdukacja

Sukces na beton

Swoją mieszanką betonu zawojowali ACI Spring Convention 2024 w Nowym Orleanie.  Sukcesów...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Sala gimnastyczna w najstarszej szczecińskiej „podstawówce” zmieni się na lepsze

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie długo prosili władze miasta...