Home Nieruchomości  Dużo chętnych do zamieszkania w odnowionym kwartale 
Nieruchomości 

Dużo chętnych do zamieszkania w odnowionym kwartale 

201

Szczecińskie TBS od ubiegłego roku notuje niespotykany w działalności spółki wzrost zainteresowania oferowanymi mieszkaniami. W ogłaszanych naborach wpływa po kilka wniosków na każde z oferowanych mieszkań. Podobnie było w przypadku kwartału 36

 

W październiku br. spółka  ogłosiła nabór osób chętnych do partycypowania w kosztach budowy czternastu mieszkań przeznaczonych na wynajem, które powstają w obrębie aktualnie modernizowanego kwartału śródmiejskiego położonego w pobliżu placu Zgody.

 

W ciągu niespełna trzech tygodni do spółki wpłynęło 106 wniosków. Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania dwupokojowe duże (o pow. 53,06 m 2). Na trzy tego typu lokale złożono 44 wnioski. Z kolei na osiem mieszkań jednopokojowych (o pow. 35,39 m2), zostało złożonych 29 wniosków. A na 3 mieszkania dwupokojowe małe (o pow. 46,93 m2) wpłynęły 33 wnioski.

 

– Oferta spółki jest bardzo atrakcyjna z uwagi na jej konkurencyjność w stosunku do rynku najmu komercyjnego. Również z uwagi na wysokie ceny nabycia mieszkań oferowanych przez lokalnych deweloperów, a także ograniczenia w dostępie do kredytu hipotecznego – tłumaczy Grażyna Szotkowska, prezes zarządu Szczecińskiego TBS –  Duże zainteresowanie mieszkaniami budowanymi przez spółkę jest związane z ich lokalizacją i standardem wykończenia. Dotyczy ono praktycznie wszystkich oferowanych przez nas lokali – dodaje.

 

Aktualnie wszystkie złożone wnioski złożone w ostatnim naborze są sprawdzane pod kątem kompletności oraz spełnienia wymagań dochodowych wnioskodawców i ich rodzin. Po ich zweryfikowaniu sporządzona zostanie ostateczna lista wnioskodawców. Następnie odbędzie się losowanie. Z tymi, którzy wylosują mieszkanie zostanie zawarta umowa partycypacji w kosztach budowy wylosowanego lokalu. Po zakończeniu budowy i odbiorze mieszkań do eksploatacji zostanie zawarta umowa najmu.

 

– Szczeciński TBS jest jednym z najprężniej działających w kraju – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – Konsekwentnie wzmacniamy jego rolę i czynimy coraz bardziej konkurencyjnym względem rynku komercyjnego. Wiele programów skierowanych do różnych grup jak „Dom dla studenta” czy „Dom dla absolwenta” to tylko mała wizytówka. A rosnące zainteresowanie mieszkaniami tylko potwierdza, że przyjęty kierunek jest słuszny – dodaje.

 

O inwestycji

 

Kwartał śródmiejski nr 36 znajduje się  w Szczecinie w obrębie ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, Księcia Bogusława X, Małkowskiego, Bł. Królowej Jadwigi oraz pl. Zgody. Jego kompleksowa przebudowa rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku. W ramach rewitalizacji uporządkowane zostanie jego wnętrze oraz wykonane zostanie nowe zagospodarowanie terenu z elementami małej architektury oraz wprowadzeniem nowej zieleni. Ponadto zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, a także  budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS. Centralna część kwartału zostanie przeznaczona na główny plac publiczny. Wzdłuż placu, przez środek kwartału zostanie poprowadzona  pergola – zadaszenie pod którym zaplanowano miejsca do spotkań, rekreacji lub zabaw. Z centralnego placu  zapewniony będzie dostęp do wszystkich podwórek zaprojektowanych w kwartale, w tym do każdego z budynków mieszkalnych i usługowych. Centralny plac  będzie wzbogacony mini amfiteatrem, fontanną w formie posadzkowych dysz, z siedziskami i zielenią.

 

Zakończenie realizacji robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2024 roku.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Szczecińska inwestycja w prestiżowej publikacji. TBS ma powód do dumy

Przebudowa wnętrza kwartału 36 położonego w obrębie ulicy Bogusława X, Małkowskiego, Bł....

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Kolejna kamienica na Deptaku Bogusława odzyskuje swój blask

Jeszcze parę lat temu kamienica pod adresem Księcia Bogusława X 49 straszyła...

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

ZBiLK rusza z remontem kamienic

Rozpoczyna się remont dwóch budynków przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Tym razem kompleksowo...

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Remont willi na Pogodnie wchodzi w nowy etap

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych rozpoczyna drugi etap remontu zabytkowej willi przy...