Home W regionie Wypadek busa przewożącego dzieci z niepełnosprawnościami. 7 osób poszkodowanych
W regionie

Wypadek busa przewożącego dzieci z niepełnosprawnościami. 7 osób poszkodowanych

166
Foto FB/Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim

Dzisiaj, chwilę po godzinie 7 rano na trasie Barlinek-Pełczyce doszło do poważnego wypadku busa, przewożącego dzieci z niepełnosprawnościami. Pojazd zmierzał do jednej z pobliskich szkół. Wszystkie osoby podróżujące busem zostały poszkodowane.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godz. 7:13 do Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu. Według doniesień prasowych posiadający widoczne na zdjęciach oznaczenia przewozu osób z niepełnosprawnościami bus, który uległ wypadkowi, wiózł dzieci do jednej ze szkół. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 między Barlinkiem a Pełczycami jest obecnie zablokowany. 

W akcji ratunkowej udział brało kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego, zastępów straży pożarnej oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszystkim poszkodowanym została udzielona pomoc. Obecnie nie wiadomo, dlaczego doszło do tego niebezpiecznego zdarzenia.

 – Z niewyjaśnionych przyczyn bus przewożący dzieci wypadł z drogi, uderzył w drzewo i przewrócił się na bok – poinformował po godz. 9:00 portal Barlinek24.pl mł. kpt. Piotr Lewandowski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu – Łącznie samochodem podróżowało 7 osób (kierowca, opiekunka i 5 dzieci). 6 z nich zostało hospitalizowanych i przetransportowanych do szpitali m.in. w Choszcznie i Gorzowie. Najciężej poszkodowany został kierowca busa, którego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przewiózł do szpitala w Gorzowie. Jedna osoba, która nie wymagała opieki medycznej, została zabrana przez opiekuna prawnego do domu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Barlinek, dwa JRG Myślibórz, 6 Zespołów Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz Policję.

Wszyscy poszkodowani w wypadku byli przytomni, a ich stan był stabilny, o czym poinformowała przed godz. 11:00 nasz portal rzeczniczka Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Wspomina jednak o 4 osobach, które trafiły do szpitali.

– Do szpitali trafiły 4 osoby: mężczyzna w wieku ok. 60 lat z urazem kręgosłupa i barku (przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR), chłopiec w wieku 15 lat z powierzchownym urazem brzucha, chłopiec w wieku 7 lat z powierzchownym urazem kolana, kobieta w wieku 65 lat z powierzchownym urazem klatki piersiowej. Wszyscy pacjenci byli przytomni, w stanie stabilnym – mówi Paulina Heigel.

Powiązane artykuły

W regionie

Szok! Zamiast być w szkole, oszukiwali metodą „na wnuczka”

Grupa młodych przestępców próbowała wyłudzić 80 tys. zł. od seniorki z powiatu...

W regionie

Na komisariacie policji padł strzał

Nikomu nic się nie stało, a policja lakonicznie tłumaczy, że do zdarzenia...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Ekologia i zdrowieW regionie

Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla młodego żubra, który przyszedł na świat w...