Home Ekologia i zdrowie Drzewa mają moc. Odbierz sadzonkę i posadź własne drzewo
Ekologia i zdrowie

Drzewa mają moc. Odbierz sadzonkę i posadź własne drzewo

483

Sadzonki rodzimych gatunków drzew, w tym lipy, czyli nieodłącznego elementu polskiego krajobrazu, do odebrania już 12 kwietnia przy ul. Słowackiego 2 w Szczecinie. Wszystko odbędzie się w ramach akcji wielkiego narodowego sadzenia drzew organizowanej przez Lasy Państwowe. 

Leśnicy w tym roku ponownie zapraszają do ogólnopolskiej kampanii sadzenia drzew. To szósta edycja akcji #sadziMY, a jej celem jest przyłączenie się do realizacji unijnego celu posadzenia do 2030 r. trzech miliardów drzew na rzecz odbudowania zasobów przyrodniczych w Europie. Sadzonki rozdawane będą w każdym nadleśnictwie w Polsce. 

W Szczecinie po odbiór roślinek zgłaszać się można w godzinach od 9.00 do 15.00 pod adres Juliusza Słowackiego 12. Sadzonki rozdawane będą bezpłatnie, a po ich odbiór warto przyjść z własnym opakowaniem. Takie drzewko zasadzić będzie można na własnym gruncie lub tam, gdzie istnieje taka możliwość. 

Za zachętę do wzięcia udziału w akcji przemawiają korzyści płynące z obecności drzew. W miastach stanowią one szczególnie istotną rolę, bowiem neutralizują zanieczyszczenia, w tym np. pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu smogu. Korzystnie wpływają też na psychikę i zdrowie człowieka, gdyż częste przebywanie wśród drzew obniża stres i ciśnienie krwi, a u dzieci i młodzieży działają na zdolność koncentracji.  

 

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowie

Są pieniądze na wymianę starych pieców

Prawie 3 mln zł już wkrótce trafią do mieszkańców Szczecina, którzy chcą...

Ekologia i zdrowie

Chirurdzy rozpoczęli pracę z robotem. Zoperowali oni 85-letniego pacjenta chorującego na raka

Po urologach pracę z robotem da Vinci w szczecińskim Szpitalu Wojewódzkim przy...

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Okrągły milion pana Włodzimierza

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież...