Home Biznes i inwestycje Donice i scena zamiast fontanny. Zmiany na Deptaku Bogusława
Biznes i inwestycje

Donice i scena zamiast fontanny. Zmiany na Deptaku Bogusława

170

Metamorfoza Deptaku Bogusława coraz bliżej. Na powrót fontanny, która kiedyś działała w tym miejscu, nie ma co liczyć. Konstrukcja zostanie rozebrana, a teren zaaranżowany na nowo. 

Choć Śródmieście Szczecina po zakończonej rewitalizacji alei Wojska Polskiego prezentuje się znacznie atrakcyjniej dla mieszkańców, to niektóre fragmenty najbardziej reprezentacyjnej części miasta wciąż pozostają zaniedbane. Chodzi przede wszystkim o Deptak Bogusława, na którym życie społeczne i kulturalne nieco obumarło. Jednak i ten fragment centrum Szczecina doczeka się przebudowy. 

Zamiast starej fontanny będzie więcej zieleni oraz przestrzeń do organizacji małych wydarzeń artystycznych. 

– W miejscu po fontannie mają być wykonane specjalne, przytwierdzone do gruntu donice, w których znajdzie się dużo zieleni, zarówno niskiej jak i wysokiej, w tym także drzewka. Z uwagi na to, że donice będą w kształcie dwóch półokręgów z przejściem pomiędzy nimi, będzie istniała możliwość umieszczenia elementów sceny na potrzeby doraźnych eventów, ale tylko słupów i górnej części jej wyposażenia – mówi Tomasz Klek z Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. 

Nowe donice designem mają nawiązywać do aranżacji placu Zamenhofa, na którym działa fontanna.  Prace miały rozpocząć się wczesną jesienią tego roku, jednak z uwagi na nowe nasadzenia, prace znów mogą się przesunąć. Wykonawca, firma Proacoustic będzie miała 90 dni od przekazania placu budowy na wykonanie wszystkich prac. Koszt tej inwestycji to blisko 213 tysięcy złotych. 

Na Deptaku Bogusława trwa również remont niektórych kamienic. W tym roku oddany został budynek po rewitalizacji Ks. Bogusława 52. Teraz trwają prace nad remontem kamienicy przy Ks. Bogusława 49. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...

Biznes i inwestycje

Koszt to blisko 8 milionów. Wiemy, kto to zbuduje

Najpierw projekt budowalny, a potem prace budowlane – w tej kolejności firma...

Biznes i inwestycje

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez losowanie

Od szczęśliwego losu zależy, który projekt zostanie zrealizowany. W tegorocznym Szczecińskim Budżecie...

Biznes i inwestycje

Zielona energia z odpadów organicznych lub rolniczych. Zapraszają na konferencję

Czy biogaz może być alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii? Skąd możemy go...