Home Sport Będą się ścigać mikro dronami. Kultowa impreza powraca do Szczecina
Sport

Będą się ścigać mikro dronami. Kultowa impreza powraca do Szczecina

176

To  już trzecie spotkanie miłośników mikro dronów w Szczecinie. Impreza, która szybko zyskała miano „kultowej”, odbędzie się 17 lutego w INKU.

 

W trzeciej edycji Whoop of Poland, zorganizowanej z okazji 13. urodzin Fundacji Kamienica1, Szczecin stanie się stolicą dla miłośników mikro dronów. Fani technologii i rywalizacji będą mieli nie lada frajdę.

Wydarzenie odbędzie się 17 lutego 2024 r., w godzinach 12:00 do 20:00, w sali kinowej INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie.  Jak zapewniają organizatorzy, wyścigi będzie można oglądać na żywo w INKU, jak również online dzięki transmisji na żywo w internecie.

W poprzednim roku, w ramach ligi Whoop of Poland, odbyło się 12 zawodów w 7 miastach Polski, w których wzięło udział 120 pilotów z 6 krajów, w tym kilku z USA.

Jakie atrakcje czekają na kibiców dronowej rywalizacji?

Będzie możliwość założenia specjalnych gogli, za pomocą których będzie można obserwować wszystko co widzi zawodnik sterujący mikro dronem na żywo tzw. system FPV (First Person View), który sprawia jednocześnie wrażenie jakby widz znajdował się w środku takiego mikro drona. Organizator umożliwi oglądanie zmagań zawodników na ekranie kina INKU – podgląd z kamer mikro dronów sterowanych przez zawodników na żywo. Będzie również okazja do spotkania, poznania i porozmawiania z utytułowanymi zawodnikami, w przerwie technicznej w dniu wydarzenia w godz. 16:00-17:00 zostanie udostępniony symulator lotów dronem, aby widzowie mieli okazję pokonać trasę wyścigów osobiście.

Powiązane artykuły

AktualnościSport

Prawie półtora miesiąca bez Floating Areny

To planowane zamknięcie pływalni: 50-metrowy basen w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu czeka...

SportBiznes i inwestycje

Co ze sponsorem tytularnym stadionu?

Rozmowy prowadzone są od dawna i niewiele z nich wynikło. Stadion Miejski...

Sport

Wicemistrzowie Polski się wzmacniają. Jest obiecujący transfer!

Kadrę szczecińskiego zespołu wzmacnia Szymon Wójcik. Polski koszykarz urodził się w 1999...

LifestyleSport

Start już w sobotę. Uczestnicy sami decydują, kiedy startują i kiedy kończą

Już po raz dziesiąty Ruchowa Akademia Zdrowia organizuje bieg charytatywny, z którego...