Home Sport Będą się ścigać mikro dronami. Kultowa impreza powraca do Szczecina
Sport

Będą się ścigać mikro dronami. Kultowa impreza powraca do Szczecina

139

To  już trzecie spotkanie miłośników mikro dronów w Szczecinie. Impreza, która szybko zyskała miano „kultowej”, odbędzie się 17 lutego w INKU.

 

W trzeciej edycji Whoop of Poland, zorganizowanej z okazji 13. urodzin Fundacji Kamienica1, Szczecin stanie się stolicą dla miłośników mikro dronów. Fani technologii i rywalizacji będą mieli nie lada frajdę.

Wydarzenie odbędzie się 17 lutego 2024 r., w godzinach 12:00 do 20:00, w sali kinowej INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie.  Jak zapewniają organizatorzy, wyścigi będzie można oglądać na żywo w INKU, jak również online dzięki transmisji na żywo w internecie.

W poprzednim roku, w ramach ligi Whoop of Poland, odbyło się 12 zawodów w 7 miastach Polski, w których wzięło udział 120 pilotów z 6 krajów, w tym kilku z USA.

Jakie atrakcje czekają na kibiców dronowej rywalizacji?

Będzie możliwość założenia specjalnych gogli, za pomocą których będzie można obserwować wszystko co widzi zawodnik sterujący mikro dronem na żywo tzw. system FPV (First Person View), który sprawia jednocześnie wrażenie jakby widz znajdował się w środku takiego mikro drona. Organizator umożliwi oglądanie zmagań zawodników na ekranie kina INKU – podgląd z kamer mikro dronów sterowanych przez zawodników na żywo. Będzie również okazja do spotkania, poznania i porozmawiania z utytułowanymi zawodnikami, w przerwie technicznej w dniu wydarzenia w godz. 16:00-17:00 zostanie udostępniony symulator lotów dronem, aby widzowie mieli okazję pokonać trasę wyścigów osobiście.

Powiązane artykuły

KulturaSport

Bardziej o Górniku, czy o Śląsku? Jak z „Chopcami” rzecz się miała? 

Jedni powiedzą, że to jest opowieść o legendzie na piłkarskiej mapie Polski,...

Sport

Wilki górą w Lublinie. Zaważył blok debiutanta [VIDEO]

Świetny mecz Tony`ego Meiera, udany debiut Michale Kysera i ważna wygrana w...

Sport

Znamy trasę 60. Etapowych Regat Turystycznych. Szykuje się 10 dni niezapomnianej zabawy

Etapowe Regaty Turystyczne odbywają się co roku w ostatnim tygodniu lipca i...

Sport

„Chopcy z Roosevelta” zagrają w Teatrze Polskim dla Roberta Dymkowskiego

Wielka piłka zagości na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego! W najbliższą niedzielę, 3...