Home Aktualności Podczas Tall Ships Races unieszkodliwili 21 podejrzanych dronów
Aktualności

Podczas Tall Ships Races unieszkodliwili 21 podejrzanych dronów

5.2k
Fot: materiały prasowe Hertz New Technologies

Podczas tegorocznych regat Tall Ships Races każdy operator drona musiał wcześniej wystąpić o specjalne pozwolenie na przelot nad terenem imprezy. Byli jednak tacy, którzy chcieli to zrobić w sposób niekontrolowany. Jak się dowiadujemy, dzięki antydronowemu systemowi Hawk unieszkodliwiono 21 bezzałogowych statków powietrznych, które złamały zakaz Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej dotyczący wykonywania lotów. Każdy z  tych dronów został uznany za potencjalnie niebezpieczny.

 

Funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy Policji w Szczecinie dysponują systemem antydronowym Hawk, producentem technologii jest spółka Hertz New Technologies. Pozwala on na zabezpieczanie masowych imprez. Dlaczego to takie ważne?

– Drony są obecnie wykorzystywane nie tylko jako groźna broń o charakterze militarnym, ale również coraz częściej przez terrorystów i sabotażystów oraz przestępców, którzy mogą stanowić realne zagrożenie dla obiektów wojskowych, infrastruktury krytycznej lub bezpieczeństwa cywilów, przykładowo podczas wydarzeń sportowych na stadionach – podkreślił w rozmowie z WNP.PL Zygmunt Rafał Trzaskowski, prezes Hertz New Technologies

Zachodniopomorska policka, będąc w posiadaniu takiego systemu, jest w stanie zabezpieczać imprezy masowe, zapewniając uczestnikom bezpieczeństwo. system Hawk jest w stanie wykryć drona, zanim ten wejdzie w strefę ochronną, śledzić go w czasie rzeczywistym i sprowadzić na ziemię.

Jak działa ta technologia?

Hawk wykrywa każdy obiekt poruszający się w przestrzeni powietrznej, identyfikuje jego rodzaj, a następnie może unieszkodliwić cel w locie. System zakłóca częstotliwości komunikacyjne drona z operatorem, zmuszając go do lądowania lub powrotu, jednocześnie odbierając operatorowi pełną kontrolę nad urządzeniem. Może również zakłócać system nawigacji GNSS, uniemożliwiając dronom określenie ich położenia oraz zmieniając dane dotyczące ich pozycji i wysokości. Hawk pozwala nie tylko na wykrycie drona i określenie jego prędkości i trasy lotu, ale także na zlokalizowanie operatora. Skutecznie chroni przed pojedynczymi dronami, jak i ich większymi grupami.

Jednym z nowatorskich rozwiązań Hertza jest dron przechwytujący Flying Spider, wyposażony w dwa wyrzutniki siatki.

Podczas tegorocznych regat Tall Ships Races system okazał się bardzo skuteczny, przechwycił aż 21 nieuprawnionych lotów.

Powiązane artykuły

dolina dolnej odry
AktualnościW regionie

Jak wygląda sytuacja hydrologiczna w województwie?

Na chwilę obecną rzeki w całym województwie zachodniopomorskim nie przekraczają stanów ostrzegawczych...

Biznes i inwestycjeAktualności

Oświetlili park na Pomorzanach

Dzięki nowemu oświetleniu park przy ulicy Boryny to teraz bezpieczne i klimatyczne...

AktualnościBiznes i inwestycjeW regionie

Przy lotnisku w Goleniowie powstanie park handlowy. Otwarcie za dwa lata

Polska spółka Refield, która niedługo zbuduje nowe parki handlowe w Łańcucie i...

Aktualności

Wzywają do oprotestowana podwyżek w strefie parkowania. NiOL „To anonimowe, kłamliwe ulotki”

„Na klatkach schodowych w śródmieściu Szczecina pojawiły się oszukańcze ulotki wzywające do...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com