Home Aktualności Galeria Szpargałek znów będzie otwarta
Aktualności

Galeria Szpargałek znów będzie otwarta

108

Bibeloty za symboliczną kwotę i to wszystko na cele charytatywne. Galeria Szpargałek kolejny raz zaprasza w swoje progi. 

 

Ekoport przy ul. Arkońskiej jest czynny tylko raz w miesiącu, ale teraz dodatkowo otwiera się także dla osób, które wcześniej umówiły się telefonicznie. Wybór jest wtedy nieco mniejszy, ale zawsze można znaleźć coś dla siebie i jednocześnie wspomóc wybraną organizację charytatywną. W ten sposób tylko we wrześniu udało się już zebrać 5700 złotych, a to oznacza, że Szpargałek może w tym miesiącu zebrać rekordową sumę. 

 

Co tym razem będzie czekać na odwiedzających?

 

– Naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt. Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe – wymienia Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

Ceny przedmiotów wahają się od symbolicznej złotówki do 25 złotych. Należy pamiętać, że na miejscu nie można płacić gotówką, dlatego do wizyty w Ekoporcie trzeba się wcześniej przygotować. 

 

– Aby zabrać wybrany przedmiot do domu należy wpłacić określoną kwotę na konto jednej z kilkunastu wybranych organizacji lub indywidualnych beneficjentów ze Szczecina i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu – mówi Paulina Łątka. 

 

Podczas wszystkich edycji otwarcia Szpargałka udało się do tej pory zebrać ponad 280 tysięcy złotych. Punkt będzie otwarty dla mieszkańców w środę, 27 września między 10:00 a 17:00. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...