Home Aktualności Galeria Szpargałek znów będzie otwarta
Aktualności

Galeria Szpargałek znów będzie otwarta

138

Bibeloty za symboliczną kwotę i to wszystko na cele charytatywne. Galeria Szpargałek kolejny raz zaprasza w swoje progi. 

 

Ekoport przy ul. Arkońskiej jest czynny tylko raz w miesiącu, ale teraz dodatkowo otwiera się także dla osób, które wcześniej umówiły się telefonicznie. Wybór jest wtedy nieco mniejszy, ale zawsze można znaleźć coś dla siebie i jednocześnie wspomóc wybraną organizację charytatywną. W ten sposób tylko we wrześniu udało się już zebrać 5700 złotych, a to oznacza, że Szpargałek może w tym miesiącu zebrać rekordową sumę. 

 

Co tym razem będzie czekać na odwiedzających?

 

– Naczynia, szkło i porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt. Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe – wymienia Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

Ceny przedmiotów wahają się od symbolicznej złotówki do 25 złotych. Należy pamiętać, że na miejscu nie można płacić gotówką, dlatego do wizyty w Ekoporcie trzeba się wcześniej przygotować. 

 

– Aby zabrać wybrany przedmiot do domu należy wpłacić określoną kwotę na konto jednej z kilkunastu wybranych organizacji lub indywidualnych beneficjentów ze Szczecina i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu – mówi Paulina Łątka. 

 

Podczas wszystkich edycji otwarcia Szpargałka udało się do tej pory zebrać ponad 280 tysięcy złotych. Punkt będzie otwarty dla mieszkańców w środę, 27 września między 10:00 a 17:00. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Dawcy szpiku nadal poszukiwani! Zostań Bliźniakiem Patrycji ze Szczecina!

Swojego bliźniaka genetycznego nadal poszukuje Patrycja ze Szczecina. Wolontariusze fundacji oraz przyjaciele...

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Aktualności

„Zbyt miła obsługa” i „zbyt intensywne światło”: znamy wyniki testów Fabryki Wody

Testy zakończone, czas na podsumowanie. Jaka jest Fabryka Wody w opinii osób,...

Aktualności

Zamkną dla ruchu dwie ulice

Przebudowa ulic w ramach projektu związanego z modernizacją układu drogowego na północy...