Home Aktualności „Życie nie zna granic”. Kolejna edycja Szczecińskiego Marszu dla Życia już jutro
Aktualności

„Życie nie zna granic”. Kolejna edycja Szczecińskiego Marszu dla Życia już jutro

167

Już w tę niedzielę, 14 kwietnia, ulicami Szczecina przejdzie Marsz dla Życia. Tym razem hasłem jest „Życie nie zna granic”. Co o 20. edycji mówią organizatorzy i gdzie tego dnia lepiej nie wjeżdżać samochodem? 

Jeden z największych marszy pro life już dwudziesty raz przejdzie tłumnie szczecińskimi ulicami. Pod hasłem „Życie nie zna granic” mieszkańcy będą nieść tekst wydanej w 2003 r. adhortacji św. Jana Pawła II „Ecclesia in Europa”, która została przepisana na liczącym ok. 300 metrów materiale. Dla wielu mieszkańców to ważny moment, nie tylko poprzez manifestację swoich poglądów. Istotna będzie pomoc poprzez zbiórkę m.in. pieluch dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek a także odbędzie się zbiórka na rzecz Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

– Do Marszu dla Życia przygotowujemy się przez cały rok tak naprawdę, bo myślimy nad hasłem, myślimy nad dokumentem. Przez wiele lat była to encyklika, w tym roku jest to adhortacja. To ma naprowadzać uczestników na konkretną ideę, którą się będziemy kierować. W tym roku jest to „Ecclesia in Europa” św. Jana Pawła II, także na pewno to są przygotowania całoroczne. Im bliżej, tym tych zadań jest więcej, drobnych, logistycznych, jak zebranie ekipy, która będzie dziś śpiewać, ponieważ jesteśmy takim marszem, który nie idzie w ciszy, ale chce, aby było głośno i radośnie – mówi Anna Piotrowska, rzeczniczka prasowa Fundacji Małych Stópek.

Trasa przemarszu rozpocznie się od modlitwy na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II (15:00). Dalej marsz przejdzie przez: pl. Armii Krajowej, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, ponownie al. Papieża Jana Pawła II, pl. Lotników, ul. Kaszubską, ul. Edmunda Bałuki, al. Niepodległości, Bramę Portową, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Sołtysią, ul. Grodzką. O godzinie 16.30 Marsz zakończy się na o godzinie 17:00 na  pl. Ks. abp. Majdańskiego. Tam odbędzie się również Msza  z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...