Home Aktualności Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe
AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

820

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na temat mijanych miejsc? Od teraz jest to bardzo łatwe, dzięki aplikacji Explore Szczecin zwiedzania nabiera innego znaczenia.

Wygodne buty, słuchawki w uszach i aplikacja Explore Szczecina na Twoim smartfornie. Oto przepis na udany spacer wypełniony historią i miejskimi ciekawostkami. W sklepach Google Play i AppStore jest już dostępne nowe narzędzie umilające eksplorowanie Szczecina. Explore Szczecin to nie zwykła mapa z ciekawymi punktami, to audio guide, który oferuje nam 10 tras tematycznych opartych na Miejskim Szlaku Turystycznym.

– Aplikacja Explore Szczecin dedykowana jest turyście pieszemu. Na bazie czerwonego szlaku stworzyliśmy kilka innych propozycji wycieczek. Aplikacja pokazuje nasze obecne położenie. Oprócz tego, że możemy sobie spacerować i czytać o miejscach, które mijamy, możemy także je wysłuchać, bo Explore Szczecin jest wyposażona także w lektora – wyjaśnia Szymon Maksymiuk z Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinie. ­

Do wyboru mamy 10 tras, na których zostały wyznaczone miejsca warte uwagi, atrakcje oraz ciekawostki. Trasy mają różną długość od 1 do 10 km i obejmują różne tematy m.in.:  Wokół Starego Miasta; Historyczne Nowe Miasto; Śladami Dynastii Gryfitów; Twierdza Szczecin. Wybierając opcję lektora usłyszymy masę ciekawostek, które załączą się automatycznie, gdy zbliżymy się do konkretnej lokalizacji wyznaczonej na trasie.

– W tym momencie możemy schować telefon do kieszeni, włożyć słuchawki do uszu i spacerować po Szczecinie, słuchając tego, co lektor nam opowie o miejscach, które znajdują się na szlaku – dodaje Szymon Maksymiuk.

Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach językowych i można ją pobrać w sklepach internetowych: Google Play (Android) oraz App Store (iOS).

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Trzydziesta edycja Pol’and’Rock Festival już za niecałe dwa miesiące. Kto wystąpi na „najpiękniejszym festiwalu świata”?

Już tylko tygodnie dzielą nas od jubileuszowej, trzydziestej edycji Pol’and’Rock Festivalu, która...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...

Aktualności

W Szczecinie coraz mniej mieszkańców. Przybywa ich w ościennych gminach?

Liczba mieszkańców Szczecina spadła do 390 tysięcy; mimo napływu cudzoziemców, przede wszystkim...

AktualnościHistoria

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Szczecin. Co zostawił po sobie?

Te siedem godzin i piętnaście minut zmieniły szczecinian i miasto na zawsze....