Home Aktualności Znane marki nie trafią do sprzedaży. Celnicy zatrzymali podrobione ubrania z Turcji.
Aktualności

Znane marki nie trafią do sprzedaży. Celnicy zatrzymali podrobione ubrania z Turcji.

121

W ręce funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej wpadły ubrania importowane z Turcji, oznaczone znakami handlowymi znanych marek. Miały trafić do dwóch różnych osób zamieszkałych pod jednym adresem w Szczecinie. Niska jakość towaru i kraj wysyłki spowodowały wszczęcie postępowania w sprawie importu podróbek.Ilość i powtarzalność zamówionej odzieży nie pozostawia wątpliwości, że towar miał trafić do sprzedaży w Polsce. W paczkach znalazły się ubrania dziecięce o zadeklarowanej wartości 355 dolarów. Były to m.in. 93 komplety dresowe, 15 bezrękawników oraz 32 pary spodni dresowych. Podejrzenia funkcjonariuszy KAS wzbudził sposób pakowania, niska jakość wykonania oraz kraj wysyłki – sprzedaż podrobionych ubrań i dodatków jest w Turcji bardzo powszechnym zjawiskiem.

– Wszczęliśmy postępowanie w sprawie importu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. O zatrzymaniu podrobionej odzieży poinformowaliśmy kancelarie prawne reprezentujące dane firmy – mówi Małgorzata Brzoza, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej.Funkcjonariusze pełniący służbę w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej regularnie sprawdzają przesyłki przychodzące do Polski spoza terenu Unii Europejskiej, zgłaszane do działającego od 2021 r. systemu AIS/e-commerce. System ten został wprowadzony w celu ułatwienia handlu internetowego między krajami UE, uszczelnienia VAT w zakresie importu tzw. małych przesyłek spoza Europy i zapewnienia uczciwej konkurencji dla przedsiębiorców z UE.

– W czasie rosnących obrotów handlu internetowego kluczowe jest dostosowanie prawa do jego specyfiki. To szczególnie ważne dla rodzimych pośredników, portali aukcyjnych i sprzedażowych, które zmagają się często z nieuczciwą konkurencją spoza UE. Wdrożenie pakietu e-commerce wyrówna szanse pomiędzy uczciwie działającymi firmami a konkurencją, która zalewa polski rynek tańszymi paczkami. Dzięki temu uczciwi przedsiębiorcy nie będą eliminowani z rynku – komentował w momencie przyjmowania systemu ówczesny minister finansów Tadeusz Kościński.Do systemu zgłaszane są wszystkie przesyłki, których wartość rzeczywista przekroczy próg 150 euro, a w przypadku przesyłek pocztowych 1000 euro.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...

policja ze szczecina
Aktualności

Najpierw zabrał telefon, potem z użyciem noża zażądał hasła do odblokowania

Jak ustalono, sprawca przebywał z pokrzywdzonym w jednym z lokali gastronomicznych przy...

Aktualności

Trefny towar za 265 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w...