Home Kultura Znamy zwycięzcę! Festiwal Młodych Talentów przyniósł wiele muzycznych odkryć
Kultura

Znamy zwycięzcę! Festiwal Młodych Talentów przyniósł wiele muzycznych odkryć

103

Większości zespołów, które pojawiły się na szczecińskiej scenie, publiczność nie znała. Muzycy szybko zdobyli serca melomanów, co sprawiło, że podczas festiwalu wszyscy znakomicie się bawili. Najwięcej powodów do radości mają artyści z Jaworzna.

 

Do tegorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów zgłosiło się blisko 300 artystów z całej Polski. To przedstawiciele rozmaitych nurtów muzycznych, wszyscy marzyli o jednym: wygrać na szczecińskiej scenie.

 

Do ścisłego finału i przesłuchań konkursowych zakwalifikowało się 10 wykonawców. Główną nagrodę, 5 tysięcy złotych oraz dystrybucję cyfrową singla (gotowego do publikacji) oraz związane z tym działania promocyjne głosami jury zdobył Anchey Nocon z Jaworzna.

 

Anchey Nocon to wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Wcześniej znany ze współpracy z blunt razor, z którym wydał album „Szczebrzeszyn”, rozpoczął karierę solową albumem koncepcyjnym „Now The Grass Grows Through My Skin”, z którego materiał wykonuje razem z Jagną Nocoń oraz basistą zespołu blunt razor Szymonem Golcem.

 

Wyróżnienia otrzymali Fear of Eating Rabbits (Kraków) oraz Free Road (Żnin), wiąże się to w również z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 złotych.

 

Festiwal Młodych Talentów to wydarzenie, które znane jest  całej Polsce. Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. W dotychczasowych edycjach festiwalu o grand prix walczyło blisko 4300 wykonawców z całego kraju.

Powiązane artykuły

KulturaRozmowy

Kamil Żongler… bawi, raduje, wzrusza: „Trafiając do najmłodszych, trafimy też do najstarszych”

Kamil Malecki, bardziej znany jako Kamil Żongler – nie sposób zliczyć ilości...

Kultura

W ten świąteczny czas – Sylwek Ostrowski z przyjaciółmi nagrał świąteczny clip

Szef Szczecin Jazz Sylwek Ostrowski, instagramerki: Hania Beza, Monika Szymańska (Kamienica w...

Kultura

Przysiadła na ławeczce. Kim jest Sophie Caroline Auguste Tilebein?

„Przysiadła na ławeczce u zbiegu ulic Robotniczej i Dębogórskiej, na skraju parku,...

Kultura

Gratka dla fanów dobrej muzyki. Muzyk Roku, Marek Pospieszalski wystąpi w Szczecinie

Już dzisiaj o 20:00 odbędzie się koncert Marka Pospieszalskiego – Muzyka Roku...