Home Kultura Znamy zwycięzcę! Festiwal Młodych Talentów przyniósł wiele muzycznych odkryć
Kultura

Znamy zwycięzcę! Festiwal Młodych Talentów przyniósł wiele muzycznych odkryć

128

Większości zespołów, które pojawiły się na szczecińskiej scenie, publiczność nie znała. Muzycy szybko zdobyli serca melomanów, co sprawiło, że podczas festiwalu wszyscy znakomicie się bawili. Najwięcej powodów do radości mają artyści z Jaworzna.

 

Do tegorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów zgłosiło się blisko 300 artystów z całej Polski. To przedstawiciele rozmaitych nurtów muzycznych, wszyscy marzyli o jednym: wygrać na szczecińskiej scenie.

 

Do ścisłego finału i przesłuchań konkursowych zakwalifikowało się 10 wykonawców. Główną nagrodę, 5 tysięcy złotych oraz dystrybucję cyfrową singla (gotowego do publikacji) oraz związane z tym działania promocyjne głosami jury zdobył Anchey Nocon z Jaworzna.

 

Anchey Nocon to wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Wcześniej znany ze współpracy z blunt razor, z którym wydał album „Szczebrzeszyn”, rozpoczął karierę solową albumem koncepcyjnym „Now The Grass Grows Through My Skin”, z którego materiał wykonuje razem z Jagną Nocoń oraz basistą zespołu blunt razor Szymonem Golcem.

 

Wyróżnienia otrzymali Fear of Eating Rabbits (Kraków) oraz Free Road (Żnin), wiąże się to w również z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 złotych.

 

Festiwal Młodych Talentów to wydarzenie, które znane jest  całej Polsce. Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. W dotychczasowych edycjach festiwalu o grand prix walczyło blisko 4300 wykonawców z całego kraju.

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...