Home Kultura Znamy obsadę kręconego w Szczecinie „Heweliusza”. Na ekranie gwiazdy polskiej estrady
Kultura

Znamy obsadę kręconego w Szczecinie „Heweliusza”. Na ekranie gwiazdy polskiej estrady

4.4k
Foto: Nrtflixpl

Jakiś czas temu ogłoszono prace nad produkcją Netflixa, dotyczącą katastrofy promu „Heweliusz”. Tym samym Szczecin i Stargard stał się planem filmowym dla nadchodzącego serialu. Teraz na Instagramowym koncie Netflixpl, opublikowano obsadę produkcji.

Reżyser „Wielkiej Wody”, Jan Holoubek nie tak dawno kręcił sceny do serialu „Heweliusz”. Plan znajdował się m.in. w Szczecinie i Stargardzie. Obsada produkcji była skrzętnie ukrywana, aż do teraz. Na instagramowym koncie Netflixpl, w końcu opublikowana została obsada produkcji.

Na pokładzie meldują się: Magdalena Różczka, Michał Żurawski, Konrad Eleryk, Michalina Łabacz, Borys Szyc, Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Andrzej Konopka, Dariusz Chojnacki, Dominika Kluźniak, Jan Englert, Jacek Koman, Jacek Beler, Magdalena Zawadzka, Joachim Lamża, Krystian Pesta, Michał Pawlik, Piotr Rogucki, Mirosław Zbrojewicz, Łukasz Lewandowski, Anna Dereszowska, Marcin Januszkiewicz, Mirosław Kropielnicki, Mateusz Górski, Mia Goti, Piotr Łukaszczyk, Magdalena Osińska.

Magdalena Różyczka, Michał Żurawski czy Borys Szyc, to aktorzy znani polskim kinomanom. Serial zapowiadany jest jako największa rodzima produkcja na streamingowej platformie. Do tej pory twórców, na czele z reżyserem Janem Holoubkiem, mogliśmy  kojarzyć z poprzednimi produkcjami jak „Wielka woda” czy „25 lat niewinności”. Historia serialu zawarta w pięciu odcinkach ma dotyczyć katastrofy promu „Heweliusz”. Z racji rocznicy zatonięcia, 14 stycznia twórcy poinformowali o rozpoczęciu się prac nad serialem. W tragedii z 1993 zginęło 55 osób- 20 marynarzy i 35 pasażerów. Mimo braku konkretnej daty premiery, wiadomo, że twórcy planują zakończyć zdjęcia w 2025 roku, a proces kręcenia ma zakończyć się po 8 miesiącach.

Foto: Nrtflixpl

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...