Home Kultura Znamy obsadę kręconego w Szczecinie „Heweliusza”. Na ekranie gwiazdy polskiej estrady
Kultura

Znamy obsadę kręconego w Szczecinie „Heweliusza”. Na ekranie gwiazdy polskiej estrady

4.3k
Foto: Nrtflixpl

Jakiś czas temu ogłoszono prace nad produkcją Netflixa, dotyczącą katastrofy promu „Heweliusz”. Tym samym Szczecin i Stargard stał się planem filmowym dla nadchodzącego serialu. Teraz na Instagramowym koncie Netflixpl, opublikowano obsadę produkcji.

Reżyser „Wielkiej Wody”, Jan Holoubek nie tak dawno kręcił sceny do serialu „Heweliusz”. Plan znajdował się m.in. w Szczecinie i Stargardzie. Obsada produkcji była skrzętnie ukrywana, aż do teraz. Na instagramowym koncie Netflixpl, w końcu opublikowana została obsada produkcji.

Na pokładzie meldują się: Magdalena Różczka, Michał Żurawski, Konrad Eleryk, Michalina Łabacz, Borys Szyc, Tomasz Schuchardt, Justyna Wasilewska, Andrzej Konopka, Dariusz Chojnacki, Dominika Kluźniak, Jan Englert, Jacek Koman, Jacek Beler, Magdalena Zawadzka, Joachim Lamża, Krystian Pesta, Michał Pawlik, Piotr Rogucki, Mirosław Zbrojewicz, Łukasz Lewandowski, Anna Dereszowska, Marcin Januszkiewicz, Mirosław Kropielnicki, Mateusz Górski, Mia Goti, Piotr Łukaszczyk, Magdalena Osińska.

Magdalena Różyczka, Michał Żurawski czy Borys Szyc, to aktorzy znani polskim kinomanom. Serial zapowiadany jest jako największa rodzima produkcja na streamingowej platformie. Do tej pory twórców, na czele z reżyserem Janem Holoubkiem, mogliśmy  kojarzyć z poprzednimi produkcjami jak „Wielka woda” czy „25 lat niewinności”. Historia serialu zawarta w pięciu odcinkach ma dotyczyć katastrofy promu „Heweliusz”. Z racji rocznicy zatonięcia, 14 stycznia twórcy poinformowali o rozpoczęciu się prac nad serialem. W tragedii z 1993 zginęło 55 osób- 20 marynarzy i 35 pasażerów. Mimo braku konkretnej daty premiery, wiadomo, że twórcy planują zakończyć zdjęcia w 2025 roku, a proces kręcenia ma zakończyć się po 8 miesiącach.

Foto: Nrtflixpl

Powiązane artykuły

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...

Kultura

„Okrętowiec na Wulkanie”-projekcja filmu Marka Osajdy i Marka Klasy

Jutro w Książnicy Pomorskiej odbędzie się projekcja filmu poświęconego prof. Eugeniuszowi Skrzymowskiemu,...