Home Sport Znamy mistrzów debla. Przed nami ostatni mecz Szczecin Open
Sport

Znamy mistrzów debla. Przed nami ostatni mecz Szczecin Open

117
Materiały prasowe Invest in Szczecin Open

Prawie wszystkie karty w tegorocznym Invest In Szczecin Open zostały już odkryte. Mistrzami gry podwójnej zostali Czech Andrew Paulson oraz tenisista z Ukrainy Vitaliy Sachko. Przed nami już tylko finał singla.

Początek finałowego spotkania nie zapowiadał wielkich emocji. Paulson w duecie z Sachko pewnie wygrali pierwszy set 6:1. W części meczu było już znacznie ciekawiej. Rywale szli łeb w łeb, a o zwycięstwie czesko-ukraińskiej pary ze Zdenkiem Kolarem i Sergio Martesem Gornesem, zadecydował tie-break.

– Mentalnie był to najtrudniejszy mecz, choć w I rundzie musieliśmy bronić meczbola, więc też łatwo nie było. Atmosfera na koniec drugiego seta była gorąca, wręcz nie czuliśmy piłek, ale udało się nam zamknąć spotkanie w tie-breaku i wygrać – powiedział wygranym finale Sachko.

Szczecińscy kibice mogli jednak być nieco zawiedzeni półfinałami singla. Oba te spotkania trwały łącznie nieco ponad półtorej godziny. Pierwszy sobotni półfinał trwał niecałe pół godziny. Przy stanie 6:0, 1:0 Alexander Shevchenko poddał mecz, tłumacząc się urazem kolana. Szansy na zdobycie tytułu nie ma już także Włoch Francesco Maestrelli.

W niedzielę, w samo południe, na kortach przy al. Wojska Polskiego rozpocznie się ostatni mecz szczecińskiego challengera – wielki finał. O tytuł zmierzą się Czech Vit Kopriva i Argentyńczyk Federico Coria. Wcześniej, o godzinie 10:00 rozegrany zostanie finał turnieju artystów.