Home Kultura Żegluga Szczecińska: „To był rok pełen dobrych wydarzeń”
Kultura

Żegluga Szczecińska: „To był rok pełen dobrych wydarzeń”

104

Za nami pracowite 12 miesięcy, w trakcie których zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wydarzeń – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy miejskiej spółki  Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. – Po czasach pandemii, ograniczeń, trudności związanych z wojną na Ukrainie rok 2023 był wreszcie czasem, w którym wszystkie zaplanowane eventy zostały zorganizowane i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że branża eventowa wróciła ze zdwojoną siłą i jeszcze lepszymi pomysłami.

 

 

W 2023 roku spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zorganizowała 17 wydarzeń, wśród których należy wymienić największą imprezę plenerową Żagle 2023. To żeglarskie święto przyciągnęło nad Odrę ponad 380 tys. odwiedzających. Jednak nie samymi Żaglami żyliśmy w tym roku. Bo wydarzenia organizowane przez ŻSTW to także m.in. Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy, Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie, Bulvarowe, Memoriał imienia Władysława Maniaka oraz Oktoberfest Szczecin.

– Naszą specjalizacją stają się nie tylko wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, ale także sportowe – mówi Celina Wołosz. – W tym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję współtworzyć największych męski turniej tenisowy w Polsce – Invest in Szczecin Open 2023. Pozostając w tematach sportowych, musimy pochwalić się naszym całkiem dobrym dystansem biegowym. W 2023 roku udało nam się przebiec łącznie 11,702 km! To odległość jaka na mapie w linii prostej dzieli Szczecin i Chile, a która nasi biegacze pokonali w łącznie 6 biegach. Do mocowania wszystkich numerów startowych zużyliśmy 10 524 agrafek. Gdyby zsumować liczby kroków wszystkich zawodników to uwaga…mamy liczbę 16 733 57! – dodaje.

Przypomina również o Netto Arenie, gdzie tylko w tym roku parkiet był zajmowany aż 89 razy. 55 razy odbywały się tam rozgrywki sportowe, 15 razy organizowano targi a reszta to wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. W ramach targów Bud-Gryf organizowanych przez ŻSTW do hali Netto Arena przyjechało blisko 120 wystawców, których stoiska odwiedziło 7500 osób. Zaś samą halę, łącznie z działającym na początku roku Lodowiskiem przy Netto Arenie odwiedziło 245 tys. widzów.

ŻSTW to także Wyspa Grodzka i North East Marina. W tym roku do naszej mariny przypłynęło łącznie blisko 1720 jednostek. Najwięcej w okresie wakacyjnym – czerwiec – sierpień. W analogicznym okresie odnotowaliśmy rekordową liczbę odwiedzających samą Łasztownię, bo aż 750 tys. osób.

Powiązane artykuły

KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej...

Kultura

Znamy nominacje do Fryderyków 2024. O prestiżową statuetkę powalczą szczecińscy artyści

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Na długiej liście znanych...

KulturaLifestyleRozmowy

Bez młodych ludzi jazz nie przetrwa. Jazzmeni na całym świecie walczą o nich, w Szczecinie nam się udaje. 

Sylwester Ostrowski – szerzej znany jako znakomity jazzman, twórca Szczecin Jazz Festiwal...

Kultura

Psi aktorzy staną na teatralnej scenie – Pipi, Tango i Zuza w obsadzie

Na to widowisko czekają wszyscy psiolubni. Premiera nietuzinkowego spektaklu pod nazwą „Dobry...