Home Wydarzenia Zamek Książąt Pomorskich
WydarzeniaLuty 2024

Zamek Książąt Pomorskich

61

Zaprasza m.in. na rocznicę ślubu Bogusława X i Anny Jagiellonki, spotkanie z Janem Peszkiem oraz pożegnanie karnawału na zamkowych dziedzińcach.

553. rocznica ślubu  księcia Bogusława X i Anny Jagiellonki (2 lutego). Wspólne świętowanie rozpoczniemy o godz. 16:00 seansem filmu „Babska sprawa”. To opowieść o rzeźbiarkach Leonii Chmielnik i Annie Paszkiewicz, autorkach pomnika Bogusława X i Anny Jagiellonki, który znajduje się przed Zamkiem. O godz. 17:00, wraz ze znanymi szczecińskimi aktorami Zamek zaprasza na „Wielką podróż księcia Bogusława X w krainę literatury”. Będzie to aktorska interpretacja pomorskiej sztuki dramatycznej z początku XVI w. autorstwa nadwornego pisarza Johanna Kitschera. Rocznicowe obchody zakończymy zwiedzaniem z zamkowym przewodnikiem (godz. 18:00).

Jan Peszek gościem Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką (6 lutego, g.17.30)). „Siła szczerości, dar wrażliwości” – tak będzie brzmiał temat rozważań Michała J. Kaweckiego z Janem Peszkiem, wybitnym polskim aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym, a także reżyserem i pedagogiem. Jego talent był doceniany przez najsłynniejszych reżyserów, m.in. Jerzego Krasowskiego, Kazimierza Dejmka, Mikołaja Grabowskiego czy Andrzeja Wajdę. Zagrał w kilkudziesięciu polskich filmach, występował na scenach Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Starego w Krakowie, Teatru Narodowego w Warszawie.

 Pożegnanie karnawału na Zamku (10 lutego). Ognisko na zamkowym dziedzińcu,   występ zespołu Bloco Pomerania, w rytmach brazylijskiej samby. Dla najmłodszych spektakl interaktywny „Baśniobór”, a  prowadzący Damian Viking Usewicz, znany szczeciński stand-uper, wraz z dworskimi wesołkami zaprezentują, jak wyglądały bale na szczecińskim dworze. Podczas imprezy na oczach widzów przygotowana zostanie zupa gulaszowa z dziczyzny. Odbędzie się także degustacja lokalnych wędlin i bigosu oraz pieczenie kiełbasek przy zamkowym ognisku. Nie zabraknie stoiska z grzanym winem, kawą i herbatą. Zwieńczeniem imprezy będzie kolorowa parada. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Więcej: zamek.szczecin.pl

facebook.com/zamek.szczecin

Powiązane artykuły

WydarzeniaMarzec 2024

Filharmonia Szczecińska

Koncerty symfoniczne, kameralne, elektroniczne, wydarzenia edukacyjne – to i wiele więcej ma...

WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Współczesny

Zapraszamy do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę sekciarska, rozczarowana własnym gatunkiem,...

WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Kana

Przed nami „Światy możliwe” w reżyserii Krzysztofa Popiołka, „Niecierpki” autorstwa Bibi Chimiak,...

WydarzeniaMarzec 2024

Teatr Polski

Dużo fantastycznych propozycji Teatr Polski ma zaplanowanych na marzec, choćby przedstawienie „Mąż...