Home Wydarzenia Zamek Książąt Pomorskich
WydarzeniaLuty 2024

Zamek Książąt Pomorskich

97

Zaprasza m.in. na rocznicę ślubu Bogusława X i Anny Jagiellonki, spotkanie z Janem Peszkiem oraz pożegnanie karnawału na zamkowych dziedzińcach.

553. rocznica ślubu  księcia Bogusława X i Anny Jagiellonki (2 lutego). Wspólne świętowanie rozpoczniemy o godz. 16:00 seansem filmu „Babska sprawa”. To opowieść o rzeźbiarkach Leonii Chmielnik i Annie Paszkiewicz, autorkach pomnika Bogusława X i Anny Jagiellonki, który znajduje się przed Zamkiem. O godz. 17:00, wraz ze znanymi szczecińskimi aktorami Zamek zaprasza na „Wielką podróż księcia Bogusława X w krainę literatury”. Będzie to aktorska interpretacja pomorskiej sztuki dramatycznej z początku XVI w. autorstwa nadwornego pisarza Johanna Kitschera. Rocznicowe obchody zakończymy zwiedzaniem z zamkowym przewodnikiem (godz. 18:00).

Jan Peszek gościem Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką (6 lutego, g.17.30)). „Siła szczerości, dar wrażliwości” – tak będzie brzmiał temat rozważań Michała J. Kaweckiego z Janem Peszkiem, wybitnym polskim aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym, a także reżyserem i pedagogiem. Jego talent był doceniany przez najsłynniejszych reżyserów, m.in. Jerzego Krasowskiego, Kazimierza Dejmka, Mikołaja Grabowskiego czy Andrzeja Wajdę. Zagrał w kilkudziesięciu polskich filmach, występował na scenach Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Starego w Krakowie, Teatru Narodowego w Warszawie.

 Pożegnanie karnawału na Zamku (10 lutego). Ognisko na zamkowym dziedzińcu,   występ zespołu Bloco Pomerania, w rytmach brazylijskiej samby. Dla najmłodszych spektakl interaktywny „Baśniobór”, a  prowadzący Damian Viking Usewicz, znany szczeciński stand-uper, wraz z dworskimi wesołkami zaprezentują, jak wyglądały bale na szczecińskim dworze. Podczas imprezy na oczach widzów przygotowana zostanie zupa gulaszowa z dziczyzny. Odbędzie się także degustacja lokalnych wędlin i bigosu oraz pieczenie kiełbasek przy zamkowym ognisku. Nie zabraknie stoiska z grzanym winem, kawą i herbatą. Zwieńczeniem imprezy będzie kolorowa parada. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny

Więcej: zamek.szczecin.pl

facebook.com/zamek.szczecin

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....