Home Sport Zac ciężko pracuje. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność za zespół
Sport

Zac ciężko pracuje. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność za zespół

219

King pokonał Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 91:73, świetny mecz zagrał Zac Cuthbertson, który był najskuteczniejszy na parkiecie. W kolejnym meczu Wilki zagrają z liderem rozgrywek, Anwilem Włocławek.

To kolejny mecz, który pokazuje nową jakość gry Kinga. Jest energia, więcej zrozumienia na parkiecie, są też dobre wyniki.

– Więcej czasu na treningi i ciężką pracę, przynoszą efekty. Widzimy jeszcze spore rezerwy, szczególnie w obronie – mówi Maciej Majcherek, asystent trenera Miłoszewskiego.

We wczorajszym meczu początek pierwszej kwarty należał do Arki, która w pewnym momencie prowadziła już 9 punktami. Konsekwentna gra szczecinian sprawiła, że pierwsza odsłona pojedynku zakończyła się wygraną gospodarzy 29:26. W drugiej kwarcie również żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi i do szatni gdynianie schodzili z dwupunktowym prowadzeniem 44:46.

W drugiej części meczu wątpliwości już nie było, Mistrzowie Polski całkowicie zdominowali rywali. Team Arkadiusza Miłoszewskiego kontrolował grę, sukcesywnie powiększając przewagę. King był bardziej kreatywny w swoich akcjach, lepiej prezentował się w obronie. Ostatecznie Wilki wygrały z Arką 91:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Zac Cuthbertson z 23 punktami i 6 zbiórkami, Darryl Woodson rzucił 18 punktów, a Morris Udeze i Andrzej Mazurczak po 15. Powrót do wysokiej formy Zaca Cuthbertsona kibiców cieszy najbardziej.

– Zac ciężko pracuje na każdym treningu i meczu – mówi Maciej Majcherek. – Bardzo mu zależy, żeby powtórzyć sukces z zeszłego roku. No i dodatkowo ma rolę jednego z liderów w zespole, na nim spoczywa duża odpowiedzialność za zespół – dodaje.

Już w następnym meczu Wilki zmierza się na wyjeździe z liderem ligi.