Home Lifestyle Z miłości do kawy i kotów. Wkrótce otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Szczecinie
Lifestyle

Z miłości do kawy i kotów. Wkrótce otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Szczecinie

285
Foto: AdobeStock

Kocie kawiarnie to miejsca, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców w całej Polsce. Pomysł przypadł do gustu tak bardzo, że podobne lokale można spotkać w bardzo wielu, nawet mniejszych miastach. Szczeciński Koci Zakątek Cafe ma otworzyć się już w październiku przy ul. Śląskiej 5.

 

Koncepcja kociej kawiarni jest bardzo prosta. To połączenie relaksu przy kawie i ciastku z towarzystwem puszystych czworonogów. W lokalu przygotowane będą drapaki i zabawki dla tych wolno chodzących zwierząt. Choć część kuchenna będzie oddzielona od głównej sali, to właściciele ostrzegają – w napoju lub deserze może zdarzyć się kłaczek! Nie jest to jednak duży problem dla tych, którzy kochają koty.

 

– Koci Zakątek to połączenie mojej chęci prowadzenia kawiarni i miłości do kotów – opowiada Natalia Gulbinowicz, właścicielka i pomysłodawczyni kociej kawiarni w Szczecinie. – Od dłuższego czasu działam w organizacjach, które pomagają kotom. Wcześniej byłam w kilku kocich kawiarniach i zauważyłam, że świetnie to może funkcjonować. Będzie to pierwsze takie miejsce w Szczecinie i drugie na Pomorzu Zachodnim. 

 

To również odpowiednie miejsce, by zdecydować się na opiekę, ponieważ wszystkie koty będzie można adoptować. Większość kocich kawiarni pełni rolę domów tymczasowych. Nie inaczej będzie w przypadku lokatorów Kociego Zakątka.

 

– Myślę, że są to świetne warunki do adopcji – tłumaczy Natalia Gulbinowicz. – W ten sposób można dobrze poznać swojego przyszłego pupila, zaznajomić się z jego charakterem i zwyczajami. A także przyjść kilka razy i przemyśleć swoją decyzję podczas np. zabawy z kotem.

 

Koty chodzą własnymi drogami, dlatego w kocim zakątku obowiązywał będzie odpowiedni regulamin. W trosce o komfort czworonogów nie należy np. brać ich na ręce, budzić czy przesuwać. Dlatego też wstęp bez ograniczeń będą miały tylko osoby powyżej 13 roku życia, natomiast dzieci w wieku 9-12 lat tylko pod opieką dorosłych. Właściciele przewidują jednak specjalne wydarzenia dla najmłodszych. Na początek w Kocim Zakątku ma pojawić się od 6 do 8 kotów, pochodzących z organizacji, które współpracują z kawiarnią.

Powiązane artykuły

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

KulturaLifestyle

Taki będzie najbliższy weekend w Szczecinie! Jest w czym wybierać

Przed nami ostatni weekend maja. Warto sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowano dla szczecinian....

Lifestyle

Kocia Kawiarnia mówi NIE dla dzieci. Najmłodsi z zakazem wejścia do lokalu

Kawiarnia Koci Zakątek zakazała wstępu dzieciom do lokalu. Powodem takiej decyzji było...

Lifestyle

Co Robert Makłowicz robił w Szczecinie?

Spore poruszenie w sieci zrobiła informacja o przybyciu do Szczecina Roberta Makłowicza....