Home Lifestyle Z miłości do kawy i kotów. Wkrótce otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Szczecinie
Lifestyle

Z miłości do kawy i kotów. Wkrótce otwarcie pierwszej kociej kawiarni w Szczecinie

169
Foto: AdobeStock

Kocie kawiarnie to miejsca, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców w całej Polsce. Pomysł przypadł do gustu tak bardzo, że podobne lokale można spotkać w bardzo wielu, nawet mniejszych miastach. Szczeciński Koci Zakątek Cafe ma otworzyć się już w październiku przy ul. Śląskiej 5.

 

Koncepcja kociej kawiarni jest bardzo prosta. To połączenie relaksu przy kawie i ciastku z towarzystwem puszystych czworonogów. W lokalu przygotowane będą drapaki i zabawki dla tych wolno chodzących zwierząt. Choć część kuchenna będzie oddzielona od głównej sali, to właściciele ostrzegają – w napoju lub deserze może zdarzyć się kłaczek! Nie jest to jednak duży problem dla tych, którzy kochają koty.

 

– Koci Zakątek to połączenie mojej chęci prowadzenia kawiarni i miłości do kotów – opowiada Natalia Gulbinowicz, właścicielka i pomysłodawczyni kociej kawiarni w Szczecinie. – Od dłuższego czasu działam w organizacjach, które pomagają kotom. Wcześniej byłam w kilku kocich kawiarniach i zauważyłam, że świetnie to może funkcjonować. Będzie to pierwsze takie miejsce w Szczecinie i drugie na Pomorzu Zachodnim. 

 

To również odpowiednie miejsce, by zdecydować się na opiekę, ponieważ wszystkie koty będzie można adoptować. Większość kocich kawiarni pełni rolę domów tymczasowych. Nie inaczej będzie w przypadku lokatorów Kociego Zakątka.

 

– Myślę, że są to świetne warunki do adopcji – tłumaczy Natalia Gulbinowicz. – W ten sposób można dobrze poznać swojego przyszłego pupila, zaznajomić się z jego charakterem i zwyczajami. A także przyjść kilka razy i przemyśleć swoją decyzję podczas np. zabawy z kotem.

 

Koty chodzą własnymi drogami, dlatego w kocim zakątku obowiązywał będzie odpowiedni regulamin. W trosce o komfort czworonogów nie należy np. brać ich na ręce, budzić czy przesuwać. Dlatego też wstęp bez ograniczeń będą miały tylko osoby powyżej 13 roku życia, natomiast dzieci w wieku 9-12 lat tylko pod opieką dorosłych. Właściciele przewidują jednak specjalne wydarzenia dla najmłodszych. Na początek w Kocim Zakątku ma pojawić się od 6 do 8 kotów, pochodzących z organizacji, które współpracują z kawiarnią.

Powiązane artykuły

RozmowyKulturaLifestyle

„Siła kobiecej opowieści” w nowym cyklu Szczecinera

Szczeciner – Przestrzeń kobiet. To miasto i region tworzą w dużej mierze ciekawe...

Lifestyle

Rusza Oktoberfest Szczecin 2023. Mamy dla Was sporo smacznych informacji!

Czy piwo to złocisty, gorzki trunek, który nie każdemu przypada do gustu,...

Lifestyle

Koniec wakacji to koniec atrakcji. Podczas upalnego września Szczecin zamyka się na rekreację i turystykę

Największa fala upałów tego lata przyszła niestety dopiero po wakacjach. Choć jest...

LifestyleTurystyka

POMYSŁ NA WEEKEND: Wyjątkowe oceanarium tylko 2 godziny drogi od Szczecina

Stralsund to urokliwe miasteczko położone zaledwie 2 godziny drogi od Szczecina. Nazywane...