Home Aktualności Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników
Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

195

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad 13 tysięcy razy. Jedną z ich interwencji była pomoc jednemu z biegaczy, który doświadczył nagłego zatrzymania krążenia podczas październikowego biegu charytatywnego w Parku Kasprowicza. Dzisiaj pan Krzysztof wraz z narzeczoną panią Zuzanną podziękowali swoim wybawicielom.

 

Każdego roku ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie udzielają pomocy ponad 170 tys. razy. Nigdy nie możemy do końca wiedzieć, kiedy ich wsparcie będzie nam potrzebne. Nie mógł tego przewidzieć także 34-letni pan Krzysztof – zdrowy i wysportowany nauczyciel wychowania fizycznego, biorący udział 22 października w II Biegu dla Hospicjum w szczecińskim Parku Kasprowicza. W pewnym momencie mężczyzna zasłabł i osunął się na ziemię.

– U 34-latka doszło do zatrzymania akcji serca. Konieczna była reanimacja. Został przetransportowany do szpitala. Udało się przywrócić akcję serca – relacjonowała w tamtym czasie Paulina Heigel, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, ale napędziła strachu rodzinie oraz innym uczestnikom. Teraz pan Krzysztof wraz ze swoją narzeczoną w pięknych słowach podziękowali ratownikom za pomoc. Są wdzięczni za to, że szybka akcja ratunkowa nie pozwoliła, by zdarzenie pokrzyżowało wspólne plany.

– Przekazujemy ogromne podziękowania Zespołom Ratownictwa Medycznego numer Z01001 oraz Z01018, na pokładzie z ratownikami Maciej Buryj, Bogusław Nasłaniec, Marcin Olszański, Marcin Dussel, Marek Dąbrowski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ze Szczecina – napisali pan Krzysztof i pani Zuzanna w przekazanych ratownikom oficjalnych podziękowaniach – Dziękujemy za uratowanie życia, wzorcowe wykonanie swojej pracy i walkę do samego końca! Tylko dzięki Państwa działaniom możemy dalej cieszyć się wspólnym życiem i razem przemierzać góry i doliny oraz realizować swoje biegowe pasje. I w końcu zostać mężem i żoną…

Sytuacja pana Krzysztofa zmusza do ważnej refleksji. Nasze zdrowie może być zagrożone nawet w najmniej spodziewanym momencie. Warto w takiej sytuacji mieć przy sobie specjalistów, którzy udzielą nam wsparcia i zawalczą o nasze życie.

Powiązane artykuły

Aktualności

CBA w Urzędzie Marszałkowskim. Urzędnik miał wyłudzać milionowe dotacje

W związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, funkcjonariusze szczecińskiego...

samochód policyjny
Aktualności

Amator wędkarstwa w rękach policji. Ma zaledwie 16 lat i wiele na sumieniu

Szczecińscy „Wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, który włamał się do sklepu wędkarskiego. Okazało się,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...