Home Aktualności Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników
Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

242

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad 13 tysięcy razy. Jedną z ich interwencji była pomoc jednemu z biegaczy, który doświadczył nagłego zatrzymania krążenia podczas październikowego biegu charytatywnego w Parku Kasprowicza. Dzisiaj pan Krzysztof wraz z narzeczoną panią Zuzanną podziękowali swoim wybawicielom.

 

Każdego roku ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie udzielają pomocy ponad 170 tys. razy. Nigdy nie możemy do końca wiedzieć, kiedy ich wsparcie będzie nam potrzebne. Nie mógł tego przewidzieć także 34-letni pan Krzysztof – zdrowy i wysportowany nauczyciel wychowania fizycznego, biorący udział 22 października w II Biegu dla Hospicjum w szczecińskim Parku Kasprowicza. W pewnym momencie mężczyzna zasłabł i osunął się na ziemię.

– U 34-latka doszło do zatrzymania akcji serca. Konieczna była reanimacja. Został przetransportowany do szpitala. Udało się przywrócić akcję serca – relacjonowała w tamtym czasie Paulina Heigel, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, ale napędziła strachu rodzinie oraz innym uczestnikom. Teraz pan Krzysztof wraz ze swoją narzeczoną w pięknych słowach podziękowali ratownikom za pomoc. Są wdzięczni za to, że szybka akcja ratunkowa nie pozwoliła, by zdarzenie pokrzyżowało wspólne plany.

– Przekazujemy ogromne podziękowania Zespołom Ratownictwa Medycznego numer Z01001 oraz Z01018, na pokładzie z ratownikami Maciej Buryj, Bogusław Nasłaniec, Marcin Olszański, Marcin Dussel, Marek Dąbrowski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ze Szczecina – napisali pan Krzysztof i pani Zuzanna w przekazanych ratownikom oficjalnych podziękowaniach – Dziękujemy za uratowanie życia, wzorcowe wykonanie swojej pracy i walkę do samego końca! Tylko dzięki Państwa działaniom możemy dalej cieszyć się wspólnym życiem i razem przemierzać góry i doliny oraz realizować swoje biegowe pasje. I w końcu zostać mężem i żoną…

Sytuacja pana Krzysztofa zmusza do ważnej refleksji. Nasze zdrowie może być zagrożone nawet w najmniej spodziewanym momencie. Warto w takiej sytuacji mieć przy sobie specjalistów, którzy udzielą nam wsparcia i zawalczą o nasze życie.

Powiązane artykuły

Aktualności

Ludzie rzeczy gubią, zwykłe i niezwykłe… W komunikacji miejskiej jest tych sytuacji coraz więcej

Czytając zawartą w tytule parafrazę przeboju Skaldów wcale nie jest do śmiechu....

Aktualności

Galeria Szpargałek ostatni raz przed wakacjami. Można tam znaleźć prawdziwe perełki

Już w najbliższą środę w godz. 10:00 – 17:00   zapraszamy wszystkich poszukiwaczy...

Ekologia i zdrowieAktualności

Umorzono śledztwo. Nikt nie poniesie konsekwencji za zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego

Zanieczyszczenie Jeziorka Słonecznego na Gumieńcach, które miało miejsce we wrześniu ub. r.,...

Aktualności

Wakacyjne Miasto Kobiet – nadchodzi świetne wydarzenie

Niesamowicie kobiecy festiwal, pełen gwiazd i darmowych atrakcji już po raz siódmy...