Home Aktualności Wykrywalność przestępstw w Szczecinie na poziomie blisko 65%
Aktualności

Wykrywalność przestępstw w Szczecinie na poziomie blisko 65%

436

W Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę szczecińskich funkcjonariuszy w 2023 roku. Dla mieszkańców ważne są statystyki, które pokazują m.in. wykrywalność przestępstw.

 

Jak informuje biuro prasowe KMP w Szczecinie, na terenie działania szczecińskiej jednostki odnotowany został spadek przestępstw stwierdzonych, a wykrywalność ukształtowała się na poziomie blisko 65% i jest to wynik zbliżony do poziomu ostatnich 3 lat.

Dzięki pracy funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową na rynek nie trafiło blisko 40 kilogramów narkotyków, a wskaźnik wykrycia tego rodzaju przestępstw na terenie Szczecina wynosi ponad 97%.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymywali osoby, które nielegalnie wprowadzały do obrotu środki farmaceutyczne, oraz dopuszczały się nieprawidłowości w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. W wyniku podjętych działań, w minionym roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wyeliminowali z rynku blisko 1300 sztuk podrobionych akcesoriów do telefonów (etui, słuchawek, baterii itp.) sprzedawanych, jako oryginalne produkty. Łączną wartość przedmiotów wyceniono na 235 tysięcy złotych. W wyniku działań operacyjnych zabezpieczyli 3900 sztuk podrobionej odzieży, perfum i akcesoriów o rynkowej wartości blisko 2 milionów złotych. Zlikwidowali również 7 punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych.

– 2023 roku zatrzymano blisko 690 nietrzeźwych kierujących oraz 140 kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w ubiegłym roku interweniowali ponad 63 tysiące razy, w związku z niestosowaniem się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Sukcesem szczecińskich policjantów, którzy pełnią swoją służbę codziennie na drogach naszego miasta to 5 ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w całym roku 2023. Te dane pokazują, że wizja „zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych” jest w dalszym ciągu realna do osiągnięcia – czytamy w komunikacje policji.

 

Powiązane artykuły

AktualnościMotoryzacja

Starym autem nie wjedziesz do centrum Szczecina. Politycy chcą Strefy Czystego Transportu

Władze miasta chcą utworzenia Strefy Czystego Transportu w Szczecinie. Oznacza to, że...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Aktualności

Szok. Jechali na dachu autobusu. „To była ustawka pod wiral” [VIDEO]

O dwóch młodych mężczyznach na dachu autobusu linii 89 poinformowała kierowcę pasażerka...

AktualnościKulturaLifestyle

Przybywa ulicznych artystów. Na Deptaku Bogusława, w komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach

Zarówno młodzi, jak i wiekowi artyści. Jednym zależy na pokazaniu swojego talentu,...