Home Aktualności WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Historyczne ciekawostki i rzadkie okazy drzew
Aktualności

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Historyczne ciekawostki i rzadkie okazy drzew

398

Historyczne ciekawostki i rzadkie okazy drzew. Cmentarz Centralny w Szczecinie to zielona skarbnica Szczecina, na której znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Przy okazji odwiedzania grobów najbliższych, warto udać się na wycieczkę po cmentarzu. 

 

Odwiedzając groby bliskich na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie warto zrobić dłuższy rodzinny spacer. Szczecińska nekropolia skrywa wiele ciekawych miejsc i historii. Na cmentarzu można znaleźć tabliczki informacyjne albo posłużyć się mapą, dostępną w internecie. 

 

– Zaczynając od bramy głównej przejdziemy przez lapidarium, czyli dawny gaj urnowy, kaplicę, cmentarz wojenny oraz kwaterę kombatantów. Natomiast ścieżka przyrodnicza biegnie szlakiem najbardziej interesujących miejsc pod względem botanicznym. Po drodze mijać będziemy ciekawe i często nigdzie indziej niespotykane gatunki drzew o bogatej symbolice, stanowiącej tło zabytkowych nagrobków. Oba szlaki są oznakowane, a po drodze znajdziemy tabliczki z opisami najciekawszych miejsc – mówi Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu. 

 

Na szczecińskiej nekropolii znajdziemy takie okazy jak sosna himalajska, ostrokrzew kolczasty, daglezja zielona, miłorząb dwuklapowy czy świerk serbski. 

 

Obecnie Cmentarz Centralny zajmuje powierzchnię ponad 172 hektarów i jest jednym z najpiękniejszych zielonych zakątków Szczecina. To największy cmentarz w Polsce i trzeci pod względem wielkości cmentarz w Europie. Szczegółowy przewodnik po cmentarzu znajdziecie na miejskim portalu visitszczecin.eu. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Wzruszające podziękowania dla szczecińskich ratowników

Tylko w listopadzie zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w naszym województwie ponad...

Aktualności

Dziś o 17:00 zawyją syreny

Wczoraj po południu Polska Policja poinformowała o śmierci obu wrocławskich policjantów ranionych...

Aktualności

Dyskusja o nowej Alei? To spotkanie już w środę

  ŚRODEK Śródmiejski Punk Sąsiedzki organizuje spotkanie z Dorotą Kowalewską – menadżerką...

Aktualności

Zamienili się miejscami w pojeździe, ale na niewiele się to zdało

20 letni kierujący obcokrajowiec odpowie za złamanie orzeczenia Sądu. Mężczyzna chcąc uniknąć...