Home Aktualności Dzielmy się nie tylko od święta. Zniczodzielnie działają w Szczecinie
Aktualności

Dzielmy się nie tylko od święta. Zniczodzielnie działają w Szczecinie

305

Zakład Usług Komunalnych ustawił na szczecińskich cmentarzach zrobione przez swoich pracowników szafki – Zniczodzielnie. Można tutaj dzielić się zniczami, konewkami i grabiami. Gdzie zniczodzielnie można znaleźć?

 

Zniczodzielnie stanęły na cmentarzach w Płoni, w Dąbiu, w Wielgowie w pobliżu głównych wejść. Na Cmentarzu Centralnym znajdziemy ją przy bramie nr 9. Można tutaj dzielić się nieodpłatnie konewkami, grabiami czy zniczami, które z pewnością mogą jeszcze zyskać nowy blask i upiększyć inne groby. Choćby te na co dzień nieco zapomniane. 

 

– To znacznie tańsza opcja niż zakup nowego sprzętu czy znicza. Podchodzimy, bierzemy zużyte szkło, wkładamy jedynie wkład i śmiało można wykorzystać cały znicz na grobie najbliższej osoby – tłumaczą pracownicy ZUK. 

 

Zaczęło się od akcji pilotażowej w Wielgowie. ZUK chciał sprawdzić, jak szafki zostaną odebrane wśród mieszkańców w  tym rejonie miasta. Szybko okazało się, że są hitem. Zapełniały się zniczami, nikt nie niszczył, ludzie sami donosili narzędzia, które nie ginęły.

 

Następna pojawiła się w Dąbiu. Tutaj nie było aż tak przyjemnie. Notorycznie Zniczodzielnia stała pusta, kradzione były narzędzia, znicze, konewki. 

 

Mimo wszystko ZUK podjął decyzję o kolejnych szafkach. U producenta kosztowały kilka tysięcy złotych. Pracownicy, w ramach swoich obowiązków postanowili, że dla oszczędności będą budowali je sami. Kwota takiej szafki ostatecznie wyniosła za każdą około 2000 złotych.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

AktualnościTurystyka

„Szczecińska Majorka” otwiera się 1 czerwca. Jest nowość w sprzedaży biletów

Tradycyjnie, już od 1 czerwca wszyscy miłośnicy wodnych i słonecznych kąpieli, będą...

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Aktualności

Służby szukały zaginionej kobiety

Wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej...