Home Aktualności Dzielmy się nie tylko od święta. Zniczodzielnie działają w Szczecinie
Aktualności

Dzielmy się nie tylko od święta. Zniczodzielnie działają w Szczecinie

260

Zakład Usług Komunalnych ustawił na szczecińskich cmentarzach zrobione przez swoich pracowników szafki – Zniczodzielnie. Można tutaj dzielić się zniczami, konewkami i grabiami. Gdzie zniczodzielnie można znaleźć?

 

Zniczodzielnie stanęły na cmentarzach w Płoni, w Dąbiu, w Wielgowie w pobliżu głównych wejść. Na Cmentarzu Centralnym znajdziemy ją przy bramie nr 9. Można tutaj dzielić się nieodpłatnie konewkami, grabiami czy zniczami, które z pewnością mogą jeszcze zyskać nowy blask i upiększyć inne groby. Choćby te na co dzień nieco zapomniane. 

 

– To znacznie tańsza opcja niż zakup nowego sprzętu czy znicza. Podchodzimy, bierzemy zużyte szkło, wkładamy jedynie wkład i śmiało można wykorzystać cały znicz na grobie najbliższej osoby – tłumaczą pracownicy ZUK. 

 

Zaczęło się od akcji pilotażowej w Wielgowie. ZUK chciał sprawdzić, jak szafki zostaną odebrane wśród mieszkańców w  tym rejonie miasta. Szybko okazało się, że są hitem. Zapełniały się zniczami, nikt nie niszczył, ludzie sami donosili narzędzia, które nie ginęły.

 

Następna pojawiła się w Dąbiu. Tutaj nie było aż tak przyjemnie. Notorycznie Zniczodzielnia stała pusta, kradzione były narzędzia, znicze, konewki. 

 

Mimo wszystko ZUK podjął decyzję o kolejnych szafkach. U producenta kosztowały kilka tysięcy złotych. Pracownicy, w ramach swoich obowiązków postanowili, że dla oszczędności będą budowali je sami. Kwota takiej szafki ostatecznie wyniosła za każdą około 2000 złotych.

 

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...