Home Historia Wspomnienia – nowy cykl Szczecinera
Historia

Wspomnienia – nowy cykl Szczecinera

149
Fotografia w tle: L. Święcki.

Nowe miejsce w Szczecinerze współtworzone przez Was – naszych Czytelników. Lubimy słuchać, co do nas mówicie i piszecie. Dlatego, gdy padła propozycja, aby na naszych, internetowych łamach znalazło się miejsce, w którym moglibyśmy lub moglibyście wspominać ważne osoby uznaliśmy, że tak… że taka jest nasza misja.

 

Cytując manifest założycielski Szczecinera – „Szceciner , to ktoś kto ma w sobie Szczecin. Szczeciner (…)  to słowo zostało wymyślone jako określenie osoby silnie pozytywnie związanej ze Szczecinem, akceptującej fakt że w przeszłości miastem władały różne nacje, różne języki. W byciu, poczuwaniu się Szczecinerem nie chodzi o formalne miejsce zamieszkania czy zameldowania, ale o emocjonalny stosunek do Szczecina, jego wielonarodowej przeszłości, jego tożsamości i wyjątkowości. Szczecinianinem można zostać na jakiś czas. Szczecinerem jest się zawsze lub nie jest się nim nigdy …”.

 

Udostępniamy więc Wam przestrzeń zatytułowaną „Wspomnienia”. Piszcie o ludziach ważnych dla Was i dla miasta, bo wierzymy, że każdy kto codziennie przewija się przez Szczecin, na swój sposób współtworzy to miasto. Tyle tylko, że często te małe dokonania umykają nam, zostają  we wspomnieniach najbliższych albo zwyczajnie znikają z pamięci. Dlatego piszcie redakcja@szczeciner.pl.

 

Już dziś, o godzinie 19:00 „premiera” tego cyklu publikacji. Pierwszą wspominana osobą jest Jan Stopyra, wspomina go Pani Krystyna Pohl.

Powiązane artykuły

AktualnościHistoria

Niezwykłe odkrycie podczas budowy na Unii Lubelskiej. Pochodzi jeszcze sprzed wojny

Wielu mieszkańców Szczecina wie, że w pobliżu szpitala przy ul. Unii Lubelskiej...

Historia

Płaskorzeźby na szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. Zwróciliście kiedykolwiek na nie uwagę?

Na ścianach bocznych zewnętrznych dwóch budynków od ulicy Arkońskiej można jeszcze zauważyć...

TurystykaHistoria

Pomysł na weekend: Wyjątkowe bunkry nad Drawą

Gdzie wybrać się na weekendową wyprawę? Dajemy ciekawą propozycję szczególnie dla tych,...

Historia

Z Muzeum Narodowego skradziono czapkę. Czy jej odnalezienie jest możliwe?

Trudno to nazwać spektakularną kradzieżą, ale niewątpliwie osoba, która postanowiła ukraść tę...