Home Historia Wspomnienia – nowy cykl Szczecinera
Historia

Wspomnienia – nowy cykl Szczecinera

226
Fotografia w tle: L. Święcki.

Nowe miejsce w Szczecinerze współtworzone przez Was – naszych Czytelników. Lubimy słuchać, co do nas mówicie i piszecie. Dlatego, gdy padła propozycja, aby na naszych, internetowych łamach znalazło się miejsce, w którym moglibyśmy lub moglibyście wspominać ważne osoby uznaliśmy, że tak… że taka jest nasza misja.

 

Cytując manifest założycielski Szczecinera – „Szceciner , to ktoś kto ma w sobie Szczecin. Szczeciner (…)  to słowo zostało wymyślone jako określenie osoby silnie pozytywnie związanej ze Szczecinem, akceptującej fakt że w przeszłości miastem władały różne nacje, różne języki. W byciu, poczuwaniu się Szczecinerem nie chodzi o formalne miejsce zamieszkania czy zameldowania, ale o emocjonalny stosunek do Szczecina, jego wielonarodowej przeszłości, jego tożsamości i wyjątkowości. Szczecinianinem można zostać na jakiś czas. Szczecinerem jest się zawsze lub nie jest się nim nigdy …”.

 

Udostępniamy więc Wam przestrzeń zatytułowaną „Wspomnienia”. Piszcie o ludziach ważnych dla Was i dla miasta, bo wierzymy, że każdy kto codziennie przewija się przez Szczecin, na swój sposób współtworzy to miasto. Tyle tylko, że często te małe dokonania umykają nam, zostają  we wspomnieniach najbliższych albo zwyczajnie znikają z pamięci. Dlatego piszcie redakcja@szczeciner.pl.

 

Już dziś, o godzinie 19:00 „premiera” tego cyklu publikacji. Pierwszą wspominana osobą jest Jan Stopyra, wspomina go Pani Krystyna Pohl.

Powiązane artykuły

HistoriaZ archiwum Szczecinera

O wielkich manewrach i „dniach cesarskich” w Szczecinie.

Miłośnicy historii z pewnością znają skrót „CK”. To symbol pewnej epoki, estetyki,...

AktualnościHistoria

Zabytkowe samochody zawładnęły szczecińskimi ulicami

Sobota upływa w Szczecinie pod znakiem Nocy Muzeów. Z tej okazji, jak...

MotoryzacjaHistoria

Mógł zmotoryzować Polskę na długo przed „maluchem”. Poznaj historię „szczecińskiego” Smyka

Był nadzieją polskiej motoryzacji, która jeszcze w latach pięćdziesiątych była niedościgłym luksusem...

HistoriaTechZ archiwum Szczecinera

Zapomniane olbrzymy

Ponownie sięgamy do naszego archiwum, by przypomnieć wyjątkowy tekst wybitnego dziennikarza radiowego...